Tarih Kitapları

Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah PDF indir

Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah PDF indir, e-kitap sitemizde Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Muhammed Emin Yıldırım tarafından kaleme alınan Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah kitabı 150 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah kitabını 9786058711082 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah kitap özeti, Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah pdf oku, Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah yandex, Muhammed Emin Yıldırım e-kitap pdf, Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah PDF Drive, Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah PDF Oku

Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah Kısa Özet

Sahabe İklimi Serisini 3. Kitabı 

Şehidül-Hayy/Yaşayan Şehit Talha b. Ubeydullah (Radiyallahu Anhu) Muhammed Emin Yıldırım Hocamızın kaleminden Sahabe İklimi Serisinin 3. kitabı çıktı. Daha önce Hz. Hatice ve Hz. Zübeyri bizlere değişik bir üslup ile takdim eden Hocamız, serinin 3. kitabında Yaşayan Şehit, Talha b. Ubeydullahı yazdı. 

Akıcı bir dil, kaynaklara sadakat ve günümüz dünyasına mesajlar sunan bu kitap, özellikle Aşere-i Mübeşşereden olan Hz. Talhanın tanıması yönünden çok mühim bir boşluğu dolduracaktır. 

Takdim ve giriş bölümü dışında beş bölümden bir araya gelen kitap, hacim itibari ile ufak olsa da, içeriğinin zenginliği itibari ile çok kıymetlidir. Bölüm başlıkları şunlardan oluşmaktadır: 

1. Bölüm: Çocukluk ve Gençlik Yılları

2. Bölüm: İman ile Tanışması

3. Bölüm: Medine Hayatı

4. Bölüm: Hulefa-i Raşidin Dönemi

5. Bölüm: Hadis Rivayetindeki Yeri 

Tablolar ve fotoğrafların de olduğu kitap, 150 sayfa ve renkli olarak siz okuyucularımıza takdim edilmiştir.

Şehidü’l-Hayy: Yaşayan Şehit Talha B. Ubeydullah PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu