Araştırma Kitapları

Şehir Coğrafyası 2 PDF indir

Şehir Coğrafyası 2 PDF indir, e-kitap sitemizde Şehir Coğrafyası 2 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Süha Göney tarafından kaleme alınan Şehir Coğrafyası 2 kitabı 420 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Şehir Coğrafyası 2 kitabını 9786053339014 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Şehir Coğrafyası 2 kitap özeti, Şehir Coğrafyası 2 pdf oku, Şehir Coğrafyası 2 yandex, Süha Göney e-kitap pdf, Şehir Coğrafyası 2 PDF Drive, Şehir Coğrafyası 2 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Şehir Coğrafyası 2 PDF Oku

Şehir Coğrafyası 2 Kısa Özet

Şehir Coğrafyası -2- konulu bu çalışmada, daha çok büyük şehirlerle alakalı çeşitli ve birbiriyle sıkı sıkıya ilişkili muhtelif konulara değinilmiştir. Bunun başında şehir planları yahut başka bir ifadeyle, şehirlerin yerleşim alanlarının fizyonomisi ve buna etki eden çeşitli amiller gözden geçirilmiştir.

Böylelikle ayrı ayrı bölümlerde; hem şehirlerin yerleşim şeklini ilgilendiren hususlar, hem de bu yerleşmedeki farklı kullanım sahalarındaki çeşitli hususlar bağlamında, şehirlerin yerleşim sahalarından yararlanma, merkezî iş sahası ve şehir planlaması gibi muhtelif konular; Şehir Coğrafyası -2-`de aktarılmıştır.

Konu Başlıkları

Şehir Planının Tarihî Gelişimi
Şehir Planlarını Etkileyen Coğrafî Amiller
Şehirlerin Yerleşim Sahalarının Genişlemesi
Şehir Alanlarından Yararlanmaya Dair Başlıca Görüşler
Şehir ve Merkezî İş Sahası
Merkezî İş Sahasının Sınırlandırılmasında Başlıca Esaslar
Merkezî İş Sahasını Haritalamada Kullanılan Metotlar
Geleceğin Merkezî İş Sahaları
Coğrafî Bakımdan Şehir Planlaması Hakkında Bazı Mütalâlar
Şehir Planlamasının Tarihçesi ve Şehir Planlaması Hakkında Bazı Öneriler

Şehir Coğrafyası 2 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu