Siyaset Kitapları

Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset PDF indir

Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset PDF indir, e-kitap sitemizde Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Henri Lefebvre tarafından kaleme alınan Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset kitabı 136 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset kitabını 9786257370752 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset kitap özeti, Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset pdf oku, Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset yandex, Henri Lefebvre e-kitap pdf, Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset PDF Drive, Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset PDF Oku

Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset Kısa Özet

1968 ayaklanmasının arifesinde yayımlanan Şehir Hakkı, tek kelimeyle bir manifestodur. Şehir denen gerçeğin artık geçmişte kalmış tarihsel bir olgu olduğunu, uğradığı süregiden dönüşüm içinde yeni bir kentsel gerçekliğin ve buna göre yeni bir hümanizmin doğmakta olduğunu müjdelemesiyle, Komünist Manifesto`nun “Katı olan her şey buharlaşıyor…” savsözünün ardındaki diyalektik mantığı akla getirmektedir. Yurt işgaliyle yükselecek ve tüm dünyayı kasıp kavuracak isyan dalgasının fitilini ateşleyen Nanterre Üniversitesi`nde öğrencileriyle birlikte saf tutacak olan Henri Lefebvre`in bu savsözü de, 21. yüzyılın başında gez egenin dört bir yanında tırmanan antikapitalist kent hareketlerinin başlıca sloganlarından biri haline gelecektir.

Kitabın 1972`de yayımlanan bu ikinci cildiyle Lefebvre, ilk ciltte çizdiği çerçeveye derinlik kazandırıyor. Bütün Avrupa`da olduğu gibi şehirlerinde köklü bir mekânsal dönüşümün meydana geldiği dönemin Fransası`nda, konuyla alakalı gözlem ve endişeların dile getirildiği düşünsel bir buluşma noktası olan Espaces et Sociétés dergisindeki yazıları, özellikle “Şehir ve Kentsel”; Lefebvre`in tek başına bir ideoloji olarak tanımladığı şehircilik karşısında avadanlığının anahtar kavramlarından birisi olan “kentsel” sözünü anlamamızı sağlayacak mühim ipuçları içeriyor.

Şehir Hakkı 2 – Mekan ve Siyaset PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu