PDF İndir

Şehir Mektupları -Seçmeler PDF indir

Şehir Mektupları -Seçmeler PDF indir, e-kitap sitemizde Şehir Mektupları -Seçmeler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ahmet Rasim tarafından kaleme alınan Şehir Mektupları -Seçmeler kitabı 272 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Şehir Mektupları -Seçmeler kitabını 9789752105409 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Şehir Mektupları -Seçmeler kitap özeti, Şehir Mektupları -Seçmeler pdf oku, Şehir Mektupları -Seçmeler yandex, Ahmet Rasim e-kitap pdf, Şehir Mektupları -Seçmeler PDF Drive, Şehir Mektupları -Seçmeler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Şehir Mektupları -Seçmeler PDF Oku

Şehir Mektupları -Seçmeler Kısa Özet

Ahmet Rasim özellikle deneme, sohbet, anı türü kitaplarındaki üslubuyla modern Türk edebiyatı dilinin oluşmasında öncü işlevi gören mühim yazarlarımızdan biri olma özelliğini taşır. Bu türdeki eserleri içinde en mühimsi olan Şehir Mektuplarındaki yazılarında Cumhuriyet`ten önceki İstanbul yaşayışı, insan ilişkileri, sürekli olarak ironiye başvuran ve yaşama sevincini duyuran bir üslûpla anlatılır. Büyük bölümü 1897-1899 senelerı içinde fıkra-sohbet-deneme karışımı bir tür olarak yazılmış olan bu mektuplar Ahmet Rasİm`e yazar kimliğini kazandıran yazılardır. Bu yazılarda, farklı zamanlarda mizahî manzumeler, tiyatro dili, ufak şaka ve fıkralar bir metin bütünlüğü oluşturmaksızın yerleştirilmiştir. Mektupların hemen tamamında bas kahraman rolünü istanbul şehri oynamaktadır.

Bundan dolayı Şehir Mektuplarının en mühim özelliğinin bir İstanbulluluk bilinci oluşturmaya çalışması olduğunu belirtmek gerekir.

Şehir Mektupları -Seçmeler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu