Teknoloji Kitapları

Seksüel Seçme PDF indir

Seksüel Seçme PDF indir, e-kitap sitemizde Seksüel Seçme kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Charles Darwin tarafından kaleme alınan Seksüel Seçme kitabı 472 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Seksüel Seçme kitabını 9786058111165 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Seksüel Seçme kitap özeti, Seksüel Seçme pdf oku, Seksüel Seçme yandex, Charles Darwin e-kitap pdf, Seksüel Seçme PDF Drive, Seksüel Seçme Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Seksüel Seçme PDF Oku

Seksüel Seçme Kısa Özet

Doğal seçilim hayvanlara rakiplerinden kaçma veya onları öldürme hususunda yardım ederken, eşeysel seçilim, hayvanların hayatta kalmalarına değil fakat üreme başarılarını artırmaya yarayacak özelliklerin gelişmesine yardım eder. Bu kitapta Darwin, doğal seçilimden farklı olarak, üremenin türlerin oluşumu ve değişimi üzerine etkilerini incelemektedir. Cinsiyetler arası farklar, bu farkların ve ortak karakterlerin yaşamın hangi dönemlerinde meydana geldiği, bunlara nelerin neden olabileceğini örneklerle anlatıyor. Ayrıca antropolojik gözlemlere de yer verilmiş olan bu eserde, farklı kültürlerde beğenilerin de nasıl değiştiği belirtiliyor.

*Kendi payıma, insan ırkları içindeki ve belirli bir ölçüde insan ile daha aşağı hayvanlar içindeki dış görünüş farklarına yol açmış bütün nedenler içinde en etkili nedenin eşeysel seçilim olduğu sonucuna varıyorum.*

– Charles Darwin

 

Seksüel Seçme PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu