Hukuk Kitapları

Sendikalar Hukukunda Demokrasi PDF indir

Sendikalar Hukukunda Demokrasi PDF indir, e-kitap sitemizde Sendikalar Hukukunda Demokrasi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Dilara Zorlutuna tarafından kaleme alınan Sendikalar Hukukunda Demokrasi kitabı 221 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sendikalar Hukukunda Demokrasi kitabını 9786053151067 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sendikalar Hukukunda Demokrasi kitap özeti, Sendikalar Hukukunda Demokrasi pdf oku, Sendikalar Hukukunda Demokrasi yandex, Dilara Zorlutuna e-kitap pdf, Sendikalar Hukukunda Demokrasi PDF Drive, Sendikalar Hukukunda Demokrasi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sendikalar Hukukunda Demokrasi PDF Oku

Sendikalar Hukukunda Demokrasi Kısa Özet

Demokrasinin ve özellikle işyerinde demokrasinin siyasal sistemin demokrasi düzeysiyle ve toplumun sahip olduğu demokrasi kültürüyle alakalı olan bir zaman olduğunu söylemek gerekir. Toplumda demokrasi kültürü ne kadar yüksek ise işyerlerinde demokratik yapılanmalar ve uygulamalar da o derecede etkili olabilmektedir.

Çalışma da demokrasinin uygulama alanı, bireysel iş hukukunda ve kollektif iş hukukunda olmak üzere ikiye ayrılarak incelenmiştir. Kollektif iş hukukunda demokrasi, ana hatlarıyla çalışmanın konusunu oluşturmaktadır. Bu çalışmanın genel boyutları; sendika içi demokrasinin kapsamı, amacı, ilkeleri, uygulamaları ve poblemleri, sendika hakkı, sendika özgürlüğü ve demokrasi ile ilişkisi, sendika kavramı, sendika yönetiminin demokratik ilkelere uygunluğu, sendika kullanıcı hesabı ve demokratik ilkelere uygunluğu, işyeri sendika temsilcisi ve sendika içi demokrasi ile ilişkisi şeklindedir. Bu kapsam içerisinde sendikalar hukukunda demokrasi konusu işlenmeye çalışılmıştır.

(Önsözden)

Sendikalar Hukukunda Demokrasi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu