Ekonomi Kitapları

Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi PDF indir

Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi PDF indir, e-kitap sitemizde Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ahmet Aksoy tarafından kaleme alınan Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi kitabı 760 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi kitabını 9786055216412 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi kitap özeti, Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi pdf oku, Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi yandex, Ahmet Aksoy e-kitap pdf, Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi PDF Drive, Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi PDF Oku

Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi Kısa Özet

Kitap, yatırım araçlarından en uygun olanının seçiminde yatırımcılara yardımcı olmak amaçlanmıştır. Yatırımın tanımı ve çeşitleri birinci bölümde incelendikten sonra, yatırım yapmayı etken etkenler, yatırımcı, ekonomi, yatırım aracı boyutu ile ikinci bölümde incelenmiştir. Üçüncü bölümde, finansal pazar türleri ve sermaye piyasasının fonksiyonları incelendikten sonra kitabın dördüncü bölümünde, Türkiyede sermaye piyasalarının gelişimi, Türkiyenin mali yapısı ve sermaye piyasası ile alakalı düzenlemeler piyasada bulunan kurumlar esas alınarak derinlemesine incelenmiştir. Bu bölümde sermaye piyasasında bulunan kurumlar Türkiyenin mali yapısında aldıkları yer, gördükleri hizmetler ve faaliyet esasları içerisinde sermaye piyasalarına katkıları göz önüne alınarak tanıtılmıştır. Kitabın beşinci bölümünde, menkul kıymetlerin halka arzı, borsada işlem görmesi ve kamunun aydınlatılması açıklanmıştır. Menkul kıymetlerin halka arz ve satışı, alacaklılık ve ortaklık hakkı vermesine göre menkul kıymet türleri esas alınarak bilgisi verildiktan sonra, sermaye piyasasında kamunun aydınlatılması ve sermaye piyasasında suç ve cezai yükümlülükleri mevzuat çerçevesinde incelenmiştir. Altıncı bölümde ise yatırım araçları ve analizi, piyasa ayrımı altında her bir yatırım aracı esas alınarak ayrıntılı olarak incelenmiştir. Bu bölümde, gayrimenkul piyasası, gerçek varlıklar piyasası, kıymetli madenler piyasası, kambiyo piyasası, para piyasası, menkul kıymetler piyasası ve türev piyasalarda yatırımlar, piyasalarda bulunan araçlar ve işlemler içerisinde ayrıntılı olarak risk ve getiri boyutuyla incelenmiştir.

Kitabın son bölümünde ise menkul kıymet seçiminde kullanılan analizler incelenmiştir. Menkul kıymet seçiminde kullanılan analizler kapsamı içinde teknik analiz yöntemi, teknik gösterge ve formasyonlar içerisinde incelendikten sonra temel analiz metotları ile menkul kıymet seçim süreci incelenerek, menkul kıymet yatırımlarında yatırımcıların yüz yüze kaldıkları sistematik olmayan riski nasıl yok edecekleri, portföy teorisi kapsamı içinde örneklerle incelenerek sistematik ve sistematik olmayan risklerin hesaplanması ve yatırımlar üzerine etkisi açıklanmıştır.

Sermaye Piyasası Yatırım Araçları ve Analizi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu