PDF İndir

Sessiz Ev PDF indir

Sessiz Ev PDF indir, e-kitap sitemizde Sessiz Ev kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Orhan Pamuk tarafından kaleme alınan Sessiz Ev kitabı 304 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sessiz Ev kitabını 9789750826702 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sessiz Ev kitap özeti, Sessiz Ev pdf oku, Sessiz Ev yandex, Orhan Pamuk e-kitap pdf, Sessiz Ev PDF Drive, Sessiz Ev Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sessiz Ev PDF Oku

Sessiz Ev Kısa Özet

Sessiz Ev`de Orhan Pamuk, dağılmakta olan bir ailenin hikayesi üzerinden Cumhuriyet ve modernleşme tarihimizin barındırdığı gizli çatışmaları ve şiddeti inceliyor. Orhan Pamuk, yayımlanışından otuz yıl sonra bu yeni baskıda romana bölüm başlıkları koydu ve anlatıdaki bazı tekrarları ayıklayarak kitabı yeni okurlar için daha okunaklı hale getirdi.

Biri tarihçi, bir diğeridevrimci, bir diğeride zengin olmayı aklına koymuş üç torun İstanbul yakınlarındaki Cennethisar kasabasındaki evinde babaannelerini ziyaret ederler. Dedelerinin yetmiş yıl önce siyasi sürgün olarak kasabaya geldiğinde yaptırdığı bu evde bir hafta kalırlar. Bu sürede, babaannelerinin doksan yıllık anılarla yüklü geçmişi ağır ağır aralanırken, dedenin Doğu ile Batı içindeki uçurumu bir çırpıda kapatacağını sandığı büyük bir ansiklopediyi yazışı hatırlanır. Evde sessiz gözlemleriyle kuşaklar içinde köprü kuran tanıklar, bahçe duvarlarının ötesinde ise aile ile ilgilenen tutkulu gençlerin hareketleri mevcuttur. Orhan Pamuk`un ikinci romanı olan Sessiz Ev, yayımlandığında büyük heyecanla karşılanmış, birden fazla dile çevrilmiş ve ödüller almıştı.

*Pamuk’un gençlik dönemi şaheseri…*

– New York Review of Books

*Önemli sorular soran değişik bir kitap – hem klasik hem modern. Çehov’un Vişne Bahçesi’ni hatırlatıyor.*

– Le Monde

*Orhan Pamuk, gerçek bir romanın işareti olan dilsel bir yoğunlukla, değişik açılar ve perspektiflerden bir olaylar dizisi kuruyor: Renkler, topografya, imgeler, zengin ayrıntılar…*

– Abidin Dino, Le Monde Diplomatique

Sessiz Ev PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu