Edebiyat Kitapları

Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar PDF indir

Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar PDF indir, e-kitap sitemizde Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Carlo Ginzburg tarafından kaleme alınan Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar kitabı 424 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar kitabını 9786258393132 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar kitap özeti, Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar pdf oku, Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar yandex, Carlo Ginzburg e-kitap pdf, Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar PDF Drive, Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar PDF Oku

Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar Kısa Özet

“Şamanizmde tehdit dış dünya çapından, şamanın, yani doğaüstü bir seviyeye sahip koruyucunun koruduğu bir topluluğa dışarıdan gelirken; cadı, ‘içerideki düşman’dır.”

Sibirya, “klasik Şamanizmin beşiği”, dünyaya geldiğu yerdir. Binlerce yıl önce Sibirya-Asya taraflarından boy birlikleri, Karadeniz’in kuzeyine, oradan Balkanlara, Avrupa’nın kuzeyine ve iç kısımlarına kadar göç edip yerleşmiş. Aynı coğrafyadan çıkan Türkler, Altay Dağları etrafından güneye, buradan İran’a, Anadolu’ya ve Ortadoğu’ya kadar uzanmış. Uzun zaman önce aynı coğrafya ve inanç kaynağından beslendiğimiz kültürlerdense ne yazık ki hemen hemen hiç haberimiz yok. Bunların başında Fin, Eston, Saami ve Macarlar olmak üzere Fin-Ugor dilleri konuşan çeşitli halklar geliyor. Sibirya’dan Balkanlara uzanan çok geniş bir hat üzerinde yaşayan çeşitli toplulukların Şamanizm, cadılık ve büyücülük ile ilgiliki inanışlarını derlediğimiz bu serinin okurlarımızın meraklarını tatmin etmesini, onlarda yeni meraklar uyandırmasını, kültür tarihine, antropolojiye ve folklora ilgiyi artırmasını temenni ediyoruz.

Sibirya`dan Balkanlara Şamanlar Ve Cadılar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu