Felsefe Kitapları

Şiir Felsefesi PDF indir

Şiir Felsefesi PDF indir, e-kitap sitemizde Şiir Felsefesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Henri Bergson tarafından kaleme alınan Şiir Felsefesi kitabı 128 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Şiir Felsefesi kitabını 9786057768292 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Şiir Felsefesi kitap özeti, Şiir Felsefesi pdf oku, Şiir Felsefesi yandex, Henri Bergson e-kitap pdf, Şiir Felsefesi PDF Drive, Şiir Felsefesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Şiir Felsefesi PDF Oku

Şiir Felsefesi Kısa Özet

Büyük Fransız filozof Henri Bergson bu kitapta Lucretius`un de Rerum Natura yani Eşyanın Tabiatı şiirini yorumluyor. Bunu yaparken de bir şiirin veya bir felsefe metninin nasıl yorumlanacağını filozofça bir tavırla öğretiyor.

Eşyanın Tabiatı şiirinin edisyonlarından yapısına geniş bir şekilde olarak ele alındığı bu çalışmada, Lucretius`un etkilendiği Epiküros ve Demokritos`un felsefeleri, Lucretius`un bunları nasıl ele alıp aştığı, nasıl bir kozmoloji, nasıl bir felsefe ortaya koyduğu ince ince işleniyor.

Kitapta büyük şairler Vergilius ve Ovidius`un Eşyanın Tabiatı`ndan “arakladığı” parçalar da emsallariyle kendine yer buluyor. Şiirin kitap kitap, parça parça emsallariyle yorumlandığı bu araştırmanın bütününe bakıldığında da Lucretius`u ve Eşyanın Tabiatı`nı tanımanın yanında, bir klasik eseri okumak, yorumlamak, incelemek isteyen herkese katkı sağlayacak bir eser ortaya çıkmakta.

Şiir Felsefesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu