Psikoloji Kitapları

Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi PDF indir

Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi PDF indir, e-kitap sitemizde Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Arnoud Arntz tarafından kaleme alınan Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi kitabı 216 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi kitabını 9789759893774 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi kitap özeti, Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi pdf oku, Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi yandex, Arnoud Arntz e-kitap pdf, Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi PDF Drive, Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi PDF Oku

Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi Kısa Özet

“Sınır Kişilik Bozukluğu için en kapsamlı ve en güncel tedavi yaklaşımını arayan klinisyenler tarafından mutlaka okunması gereken bir kitap!”

– Jeffrey Young

“Sınır Kişilik Bozukluğu`nun nasıl tedavi edileceğinde Şema Terapi umut veren, çiçeği burnunda bir yaklaşım. Şema Terapi`yi geliştiren ekibin üyeleri tarafından kaleme alınan bu kitapta, bu terapi yaklaşımının klinikte tam anlamıyla nasıl uygulandığı anlatılıyor. Klinisyenler için pratik bilgiler sunan son derece faydalı bir kitap!”

– Joel Paris

Sınır Kişilik Bozukluğu (SKB) genelde tedavi edilemez bir ruhsal bozukluk olarak görülmektedir. Lakin güncel araştırmalar, tedaviye yanıt verme ve iyileşme oranlarına bakıldığında, Şema Terapi`nin (ŞT) üstünlüğünü ortaya koymaktadır. Sınır Kişilik Bozukluğu için Şema Terapi SKB için kavramsal bir model, hastaların nasıl tedavi edileceği için bir tedavi modeli ve pratik bir dizi teknik önermektedir. Bu kitapta Arnoud Arntz ve Hannie van Genderen tarafından tedavi planlaması, terapötik ilişki, bilişsel ve davranışçı teknikler, özgül stratejiler, davranışsal örüntü bozma ve terapiyi sonlandırma konuları kapsamlı bir biçimde ele alınmıştır. Aynı zamanda metotların nasıl uygulamaya konulacağını göstermek için çok fazla vaka emsallarinden yararlanılmıştır. Teknikler, modların tespit edilmesi ve terapi aşamalarını bir bütünlük içinde okura sunan bu pratik kitap, günlük ve pozitif seyir defteri gibi hastalar için faydalı bir dizi broşür ile de desteklenmiştir.

 

Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu