Çocuk Kitapları

Sırtımdaki Okyanus PDF indir

Sırtımdaki Okyanus PDF indir, e-kitap sitemizde Sırtımdaki Okyanus kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Serhan Kansu tarafından kaleme alınan Sırtımdaki Okyanus kitabı 104 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sırtımdaki Okyanus kitabını 9786059795227 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sırtımdaki Okyanus kitap özeti, Sırtımdaki Okyanus pdf oku, Sırtımdaki Okyanus yandex, Serhan Kansu e-kitap pdf, Sırtımdaki Okyanus PDF Drive, Sırtımdaki Okyanus Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sırtımdaki Okyanus PDF Oku

Sırtımdaki Okyanus Kısa Özet

Serhan Kansu, yaşanmış bir olaydan esinlenerek kaleme aldığı Sırtımdaki Okyanus isimli kitabında, yavru kaplumbağa Gambi’nin bir okyanus kadar derin düşünceleriyle buluşturuyor bizi. Gambi, yaşamın merkezindeki özgürlük, iyilik, kötülük, insan, doğa, dünya, para ve sevgi gibi kavramları tatlı tatlı sorgularken, terk edilmişlik duygusu ve gerçek dünyayla yüzleşiyor.

*Özgürlük nedir Rafi, daha büyük bir akvaryumda olmak mı?*

Minik kaplumbağa Gambi, sırtında bir okyanus taşıyor. Şaka yapmıyoruz canım! Gerçekten uçsuz bucaksız bir okyanus var orada. Hayallerimizi, özlediklerimizi gittiğimiz her yere götürmez miyiz zaten? İşte tam da bundan söz ediyoruz tatlı okur!

Gambi okyanusa yani evine özlem duyuyor çünkü bir hayvan dükkânında yaşıyor. Hiç göremediği gökyüzünü, şekerden yapıldığı söylenen o bulutları düşünüyor. Bir gün ufak bir kız onu evine götürünce de macera başlıyor. Şimdi sıra gerçek dünyayı sırtlamakta!

Tema: Gezgeni paylaşma

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: Hayvan hakları, sorumluluk, sevgi, özgürlük, tutsaklık, içgüdü, güç, merhamet, düşünceler, dostluk, arkadaşlık, hayal gücü, keşif, cesaret, sınırlar

Tutumlar: Saygı, empati, hoşgörü, güven

Profil Öğeleri: Sorgulayan, hassas

Sırtımdaki Okyanus PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu