Siyaset Kitapları

Siyasal Kavramı PDF indir

Siyasal Kavramı PDF indir, e-kitap sitemizde Siyasal Kavramı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Carl Schmitt tarafından kaleme alınan Siyasal Kavramı kitabı 163 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Siyasal Kavramı kitabını 9789753425971 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Siyasal Kavramı kitap özeti, Siyasal Kavramı pdf oku, Siyasal Kavramı yandex, Carl Schmitt e-kitap pdf, Siyasal Kavramı PDF Drive, Siyasal Kavramı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Siyasal Kavramı PDF Oku

Siyasal Kavramı Kısa Özet

1932 tarihli bir klasik olan Siyasal Kavramı, Alman düşünür ve hukukçu Carl Schmitt´in yapıtları içinde mühim bir yere sahiptir: Siyasal kavramına ilişkin asli ölçütünü, yani dost-düşman ayrımını kurguladığı yapıtıdır. Kitabın temelindeki ilgi, devleti içinde olduğu kriz halinden çıkarmanın yollarını ortaya koymak. Siyaset ile devletin ayrılığını ısrarla vurgulamasına rağmen Schmitt, esasen devletin neden toplumdan farklı ve toplumun üzerinde olması gerektiğini tartışmıştır.

Schmitt, son yirmi, yirmi beş yılın siyasetbilim literatürü içinde, sürekli olarak tartışma konusu olan bir yer buluyor kendine. Aykut Çelebi, kitabı sunarken şöyle diyor: “Schmitt, liberal depolitizasyon çağının kilerde saklı aile hayaletidir. Bu hayalet bugün tutulduğu yerden kaçtı ve bastırılmış her şey gibi büyük bir şiddetle, mikro faşizmlerde ve her türlü dışlayıcı partikülarizmde boy gösteriyor. Yeni zamanda bir başka Schmittçi kategori de, küresel kapitalizm zıtı sahte milliyetçi muhalefette, siyasetin aşırı siyasallaştırılmış konumunda karşımıza çıkıyor. Diğer yandan Sol´un Schmitt’e eskiden beri mevcut olan ilgisi de daha yoğun ama daha mesafeli ve eleştirel bir nitelik kazandı. Geniş bir yelpazede Sol, Schmitt´i görmezden gelmek veya tartışmaların dışına atmak yerine, onu eksen alan ve aşmayı amacında olan bir siyasal kavramı yaratma çabası içindedir.”

Gerçekten de kitabın okurları, günümüzün dünya çapındaki siyasal gelişmelerinde Schmitt´ten belirgin yansımalar, izler görecekler – Siyasal´a ilgi duyan tüm okurlarımızın önlerine koymaları, üstüne düşünmeleri gereken bir kitap.

Siyasal Kavramı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu