Dini Kitaplar

Siyer Öğretimi PDF indir

Siyer Öğretimi PDF indir, e-kitap sitemizde Siyer Öğretimi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Siyer Öğretimi kitabı 186 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Siyer Öğretimi kitabını 9786059283618 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Siyer Öğretimi kitap özeti, Siyer Öğretimi pdf oku, Siyer Öğretimi yandex, Kolektif e-kitap pdf, Siyer Öğretimi PDF Drive, Siyer Öğretimi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Siyer Öğretimi PDF Oku

Siyer Öğretimi Kısa Özet

Hz. Peygamber’in (sas) yaşamı ve O’nun her zaman ve zemine rehber olan örnek ahlakı ile örnek nesil sahâbenin hayatlarını öğrenme isteği, ülkemizde ve dünya çapında eski dönemlerle kıyaslanamayacak düzeyde artmış bulunmaktadır. Bu büyük bir nimet olmak ile birlikte, bunun yanı sıra büyük bir sorumluluğu da bununla birlikte getirmektedir. Zira Hz. Peygamber’in örnek yaşamı doğru ve sağlam kaynaklar temelinde güncel hayata uyarlanmadığı takdirde birden fazla dinî ve buna bağlı olarak birden çok sosyal bunalım ve poblemlerin meydana geldiği ve dahi çıkacağı da muhakkaktır.

Siyer Vakfı, kuruluşundan bu güne kadar Hz. Peygamber’in (sas) ve onun güzide ashâbının doğru bilinmesi ve çağımıza sağlıklı bir aktarımının gerçekleşmesi adına özellikle alanın uzman kişilerı ile yürüttüğü birden fazla ortak proje ve etkinlikleri hayata geçirmiş ve halkımızın istifadesine sunmuştur. Bu bağlamda Prof. Dr. Adnan Demircan, Doç. Dr. Şaban Öz ve Muhammed Emin Yıldırım hocaların rehberliğinde ülkemizin saygın üniversitelerinin alanının uzmanı akademisyenlerinden bir araya gelen bir heyet ile *Türkiye’de Siyer Öğretimi Sorunları ve Çözümleri* üst başlığında Haziran 2015 tarihinde Siyer Çalıştayları’na başlamıştır.

Elinizdeki bu çalışma ise sözkonusu çalıştaylar dizisinin ikincisi olarak Ocak 2016’da yine Çanakkale’de bir önceki çalıştayın yapıldığı aynı mekanda *Lisans ve Lisansüstü Düzeyde Siyer Öğretiminin Karşılaştığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri* başlığı altında tertip edilen 2. Siyer Çalıştayı’nın tebliğ ve müzakerelerini içeren bir çalışmadır. Sözkonusu çalıştayın kitaplaştırılmış hali olan bu eser, oturumlar, müzakereler, röportaj, sonuç bildirisi ve eklerden buluşmaktedir. 

Eserde, ülkemizde hemen hemen sayıları 100’e ulaşan ilahiyat fakültelerinin Lisans ve Lisansüstü (Yüksek Lisanas ve Doktora) düzeyinde farklı kredi ve saatler içinde okutulan Siyer’in hali hazırdaki mevcut durumunu, poblemlerinı ve gelecekte bizleri bekleyen olabilecek farklı problemlerini, alanın uzmanı hocalarımızın ufuk açıcı analizlerini ve çözüm önerilerini bulacaksınız.

Siyer Öğretimi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu