Siyaset Kitapları

Siyonizm ve Filistin Sorunu PDF indir

Siyonizm ve Filistin Sorunu PDF indir, e-kitap sitemizde Siyonizm ve Filistin Sorunu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mim Kemal Öke tarafından kaleme alınan Siyonizm ve Filistin Sorunu kitabı 568 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Siyonizm ve Filistin Sorunu kitabını 9786050827163 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Siyonizm ve Filistin Sorunu kitap özeti, Siyonizm ve Filistin Sorunu pdf oku, Siyonizm ve Filistin Sorunu yandex, Mim Kemal Öke e-kitap pdf, Siyonizm ve Filistin Sorunu PDF Drive, Siyonizm ve Filistin Sorunu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Siyonizm ve Filistin Sorunu PDF Oku

Siyonizm ve Filistin Sorunu Kısa Özet

Milliyetçi Yahudiler, Siyon Dağı’nın eteklerinde bir Musevi devleti kurmak istediklerinden beri Siyonizm ve Filistin Sorunu yalnızca Ortadoğu’nun değil, bütün dünyanın gündeminde. Theodor Herzl’in fikir babalığını yaptığı 19. yüzyılın sonlarından bu yana Avrupa ve pek tabi Osmanlı’nın politikasını etkilediği ‘siyasi Siyonizm’, bugünlerin reel politiğine uzanıyor. Çünkü ABD Başkanı Donald Trump’ın Balfour Deklarasyonu’nun 100. senesinde Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması, bütün dünyayı ayağa kaldırdı. Peki, nasıl oluyor da üç dinin kutsal kabul ettiği bir şehir, bütün kıtaları harekete geçirmeyi başarıyor?

Prof. Dr. Mim Kemâl Öke’nin kaleme aldığı ve mazisi doktora senelerına dayanan Siyonizm ve Filistin Sorunu (1800-1923) adlı eser, meselenin tarihsel kökenlerini inceliyor. Gelişmeleri, son derece objektif, soğukkanlı ve ‘olması gerektiği gibi’ aktarıyor. Günümüzde çok fazla karşımıza çıkan Abdülhamid Han, İttihatçılar ve Mustafa Kemal Atatürk ile alakalı de çarpıcı tespitlerde yer alıyor.

Siyonizm ve Filistin Sorunu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu