Roman Kitapları

Slovak Halk Hikayeleri PDF indir

Slovak Halk Hikayeleri PDF indir, e-kitap sitemizde Slovak Halk Hikayeleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pavol Dobsinsky tarafından kaleme alınan Slovak Halk Hikayeleri kitabı 166 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Slovak Halk Hikayeleri kitabını 9786257599474 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Slovak Halk Hikayeleri kitap özeti, Slovak Halk Hikayeleri pdf oku, Slovak Halk Hikayeleri yandex, Pavol Dobsinsky e-kitap pdf, Slovak Halk Hikayeleri PDF Drive, Slovak Halk Hikayeleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Slovak Halk Hikayeleri PDF Oku

Slovak Halk Hikayeleri Kısa Özet

30 Adet Öyküden Oluşan Özel Seçki

Müthiş bir araştırmacı çabanın ürünü, 

19. yüzyıl romantik kültürel araştırmacılığın yansıması olarak hayat bulmuş, kendinden önceki araştırmacıların bıraktığı yerden devam eden bir mantıkla Pavol Dobsinsky’de noktalanmış, 8 ciltlik ve 90 masallık koca bir yazın inşası…

Halkbilimi araştırmacılığının ürünlerinden birisi olan bu nadide eseri, bölge ülkelerin çoğunun sahiplenebileceği fakat en temelde Slovak kültürünü görülmektediran bu kıymetli derlemeyi Türk okuyucusuna ve araştırmacılarına sunmak bizi son derece mutlu ediyor.  

Türkçede ilk kez okuyacağınız ve özenle seçilmiş bu otuz Slovak masalı, hem hepimize çocukluğunda okunan yahut şimdi çocuklarımıza okuduğumuz popüler dünya masallarının tıpkısını hem de Slovak halkının, kültürünün ve dilinin kendine özgü izlerini taşıyan özgün, hayrete düşürücü ve yer yer de biraz korkutucu dünyasını anlatıyor. 

Tıpkı kitap boyunca bizim yapacağımız gibi masalların toplayıcısı Pavol Dobsinsky de diyar diyar gezerek, kan ter akıtarak ve tabiri caizse göbeğini çatlatarak Slovak kültürünün bu nadide incilerini günümüze aktarıyor. Bu seçmece masallar da tıpkı her masalda olduğu ve olması gerektiği gibi kurnaz ve çıkarcı değil de dürüst ve iyi karakterli olmayı; cebinde akrep varmış gibi davranmayı değil de eli açık ve paylaşımcı olmayı; kötü işlerden, sözlerden, davranışlardan ve inançlardan uzak durup yalnızca iyiyi ve doğruyu kovalayıp sahiplenmeyi öğütlüyor.

Bu kıymetli eseri Türkçeye kazandırmanın mutluluğuyla, Fihrist ailesi olarak siz değerli okurlarımıza iyi okumalar diliyoruz.

Slovak Halk Hikayeleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu