Siyaset Kitapları

Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi PDF indir

Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi PDF indir, e-kitap sitemizde Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Dilhan Apak tarafından kaleme alınan Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi kitabı 362 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi kitabını 9786052228463 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi kitap özeti, Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi pdf oku, Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi yandex, Dilhan Apak e-kitap pdf, Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi PDF Drive, Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi PDF Oku

Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi Kısa Özet

Ülkelerin iç ve dış politika hedeflerine uygun bir haber dilinin benimsenmesi, iktidarların toplumu istediğimiz hedefe doğru yönlendirmesi yönünden analize değer bir durumdur. Bilhassa de ülkelerin dış politika stratejilerini uygulama ve topluma benimsetme sürecinde basının ciddi görevler üstüne aldığıni gösteren fazla sayıda örnek mevcuttur.

Bu bağlamda Soğuk Savaş döneminin en mühim haber alma kaynaklarından birisi olan basının, algı yönetimi ve propaganda faaliyetlerinde çoğunlukla destekçi konumda olup olmadığının tespiti önem kazanmaktadır. Bu kitap, Soğuk Savaş zamanında haberin Amerika Birleşik Devletleri’nde nasıl propaganda ve algı yönetimi aracı olarak kullanıldığını ve bu sürede Amerikan propagandasının Türkiye’yi ve Türk basınını nasıl etkilediğini ortaya koymaktadır.

Soğuk Savaş Döneminde Algı Yönetimi ve Haber – Propaganda İlişkisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu