Müzik Kitapları

Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen PDF indir

Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen PDF indir, e-kitap sitemizde Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ali Rıza Türker tarafından kaleme alınan Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen kitabını 9786057637420 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen kitap özeti, Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen pdf oku, Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen yandex, Ali Rıza Türker e-kitap pdf, Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen PDF Drive, Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen PDF Oku

Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen Kısa Özet

Evden her fırsatta kaçan ufak bir çocuğun annesi hiç de telaşlı ve endişeli değildir çünkü onu hemen, karşıdaki müzik aletleri satan dükkânda, piyanoların ayaklarının dibinde bulacağını bilir. O çocuk için müzik ve piyano sevdası, hiç tahmin edemeyeceği bir yaşamı bahşeden derin bir tutkuya dönüşecektir.

Hariciye görevlisi olmak isteyen bu İzmirli genç, babasının ölümü üzerine kendini pavyonlarda müzik yaparken bulur. Lakin bu şehir ona dar gelir ve İstanbul macerasına atılır. Muazzam hevesi müthiş bir gayrete, mücadeleye dönüşür ve bugün hasretle andığımız Ferdi Özbeğen yıldızlaşır.

İçten bir saygınlık ve zarafet eşliğinde dile getirdiği şarkıları, müziği icrası ve sahnesiyle bireylerin hoşça vakit geçirmelerine, eğlenmelerine, mutlu olmalarına adanmış bir ömürdür Ferdi Özbeğen. Kendi orkestrasıyla İstanbul’un en gözde otellerinde başlattığı müzik ve eğlence tarzı, klasik müzik orkestrası eşliğinde Şan Tiyatrosu’nda verdiği halk konserleriyle kitlelerle buluşmuş, çoksatan plak ve kasetleriyle ülkede, bir dönemin kültür yaşamının baskın katmanı olmuştur.

Gazeteci, müzik ve sahne sanatları organizatörü Ali Rıza Türker dostu Ferdi Özbeğen’nin yaşamını anlattığı kitabı Şöhret Dediğin ölümünün sekizinci senesinde sanatçıya bir vefa borcudur.

Şöhret Dediğin – Ferdi Özbeğen PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu