Edebiyat Kitapları

Son Şarkı PDF indir

Son Şarkı PDF indir, e-kitap sitemizde Son Şarkı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Peyami Safa tarafından kaleme alınan Son Şarkı kitabı 105 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Son Şarkı kitabını 9786051559742 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Son Şarkı kitap özeti, Son Şarkı pdf oku, Son Şarkı yandex, Peyami Safa e-kitap pdf, Son Şarkı PDF Drive, Son Şarkı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Son Şarkı PDF Oku

Son Şarkı Kısa Özet

Peyami Safa’nın Server Bedi müstearıyla yazıp, 2 Nisan 1953 ila 3 Mayıs 1953 tarihlerinde Son Saat gazetesinde tefrika ettiği Son Şarkı, Perihan isimli genç bir kadının eski sevgililerinden birini trende görmesiyle başlar. Derin aşklardan hoşlanmayan, kıskançlık ve cilve gibi duygulardan uzak olan Perihan, her çiçekten bal almayı sevmektedir. Trende karşı karşıya geldiğı Sedat’ın perişan bir vaziyette olduğunu görünce, neler olduğunu anlatması için ısrar eder. Sedat, karısının beyninde tümör olduğunu söyleyerek o gece karısı, kendisi ve halen iki yaşında olan çocuklarıyla intihar edeceğini dile getirir. Onu bu kararından vazgeçirmek isteyen Perihan, bu sürede bir aşk girdabının içine girecektir. Perihan, daha bir metre mesafeden kendisine bir erkek yaklaşınca kaynamaya başlayan bir kadınken, Sedat’la tekrar karşılaşmasından sonra bir anda erkeklere karşı ilgisiz bir hâle gelir.

Perihan, Peyami Safa’nın romanlarından aşina olduğumuz alışılmışın dışında bir kadın karakter olarak belirir. Bu farklı kadın kişiliğin karşısına diğer eserlerinin aksine olumlu bir figür çıkarmayan büyük romancı, İsmail Alper Kumsar tarafından yayıma hazırlanan Son Şarkı’da en müphem insani duygular üzerinden yapılan muhasebeleri ortaya dökmektedir.

Son Şarkı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu