Araştırma Kitapları

Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar PDF indir

Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar PDF indir, e-kitap sitemizde Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ayşe Zişan Furat tarafından kaleme alınan Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar kitabı 184 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar kitabını 9786057928702 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar kitap özeti, Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar pdf oku, Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar yandex, Ayşe Zişan Furat e-kitap pdf, Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar PDF Drive, Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar PDF Oku

Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar Kısa Özet

Kitapta, sosyal bilimler alanında ’araştırma esnasında’ ve ‘yayın sürecinde’ sıklıkla karşılaşılan etik sorunlar ele alınmaktadır. Çalışmanın içeriği, başta sosyal bilimler olmak üzere tüm disiplinlerde etik kurallara uygun biçimde bilimsel bilgi üretmek isteyen araştırmacılara kılavuzluk edebilecek nitelikte dizayn edilmiştır.

Dokuz bölümden bir araya gelen kitapta; Bilimsel Araştırma ve Bilim Etiği, Bilimsel Araştırmalarda Mahremiyet, Gizlilik ve Etik, Arşiv Araştırmalarında Etik, İnternet ve Veritabanı Araştırmalarında Etik, Akademik Okur-Yazarlık, Bilimde Etik Dışı Davranış Türleri, Yayın Etiğinin Temel İlkeleri, Fikrî Mülkiyet Hakları ve Korsan Yayıncılık ve Yayın Etiğiyle İlgili Yasal Mevzuat gibi konular alanın uzman kişilerı tarafından etik perspektifinden okuyucunun istifadesine sunulmaktadır.

Kitapta, sosyal bilimlerde araştırma metotları ve teknikleri kitaplarında pek değinilmeyen editörlük, hakemlik, yazarlık hakları, telif hakları, korsan yayıncılık vb. konular da derinlemesine ele alınmaktadır. Kısa olaraksı kitap, hem ele aldığı konular hem de bunları tartışma düzeyi saygınlığıyla bu alanda mühim bir boşluğu doldurmaktadır.

Sosyal Bilimlerde Etik Sorunlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu