Felsefe Kitapları

Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine PDF indir

Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine PDF indir, e-kitap sitemizde Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jürgen Habermas tarafından kaleme alınan Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine kitabı 668 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine kitabını 9786051718620 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine kitap özeti, Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine pdf oku, Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine yandex, Jürgen Habermas e-kitap pdf, Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine PDF Drive, Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine PDF Oku

Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine Kısa Özet

Frankfurt Okulunun en mühim temsilcilerinden Jürgen Habermas, Marksizmin eleştirel toplumsal bir kuram olarak yeniden formüle edilmesi projesine katılarak, baskı ve sömürüye dayanan bütün güç ilişkilerini tanımlamaya ve çözümlemeye çalışmıştır.

Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine adlı bu kitabında dört ana başlık altında Pozitivizm Tartışması, Yorumbilgisi, Sosoyalbilimsel İşlevselcilik, Bilgi Kuramı ve Tarih Felsefesi sert, yapıcı ve derinlikli çözümlemelerle doğa bilimleri ile sosyal bilimler içindeki geleneksel ayrımı; sosyal eylemin kişiliğistik ayrıntı kısmını ve toplumsal gereklilik yönünden dil teorisinin göndermelerini; yorumbilimin doğasını, işlevini ve sınıflamalarını; işlevselcilik ve sistem kuramlarının kuvvetli ve zayıf yönlerini; Popper’in sosyal bilimler felsefesine bakışını inceliyor.

Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu