PDF İndir

Sosyalizmin Alfabesi PDF indir

Sosyalizmin Alfabesi PDF indir, e-kitap sitemizde Sosyalizmin Alfabesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Leo Huberman tarafından kaleme alınan Sosyalizmin Alfabesi kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sosyalizmin Alfabesi kitabını 9786051722580 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sosyalizmin Alfabesi kitap özeti, Sosyalizmin Alfabesi pdf oku, Sosyalizmin Alfabesi yandex, Leo Huberman e-kitap pdf, Sosyalizmin Alfabesi PDF Drive, Sosyalizmin Alfabesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sosyalizmin Alfabesi PDF Oku

Sosyalizmin Alfabesi Kısa Özet

Sosyalizmin Alfabesi, sosyalizmle yeni tanışanlar, sosyalizme dair derli toplu bilgi edinmek isteyenler ve sosyalizm ile ilgiliki detaylarını tazeleme ihtiyacı duyanlar için temel bir başvuru kaynağıdır. Sağlam mantığı, kuvvetli ispatları ve duru anlatımıyla göz alıcı ve zihin açıcı bir sosyalizme giriş kitabıdır.

İlk olarak 1953’te ABD’de yayına giren bu kıymetli çalışma, kısa bir sürede sosyalist düşüncenin klasik metinleri arasına katılmış, dünyanın birden fazla ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de yarım yüzsenedir en fazla okunan giriş kitaplarından biri olagelmiştir.

Çıkarları gereği sosyalist olması gereken ama sosyalizm ile ilgiliki iftiraların ve ideolojik bombardımanın etkisi altında kalarak sosyalizme uzak duran emekçilerin önyargıları göz önünde bulundurularak yazılmış olması, kitabın hitap alanını hayli genişletmektedir. Yetkin Amerikalı sosyalist Leo Huberman’a göre, iyi yahut kötü olsun, karşısında veya uğrunda savaşılacak bir şey olsun, her şeyden önce sosyalizmin ne olduğunun bilinmesi gerekir. Kitabın amacı, sosyalizmin bilinmesina yardımcı olmaktır.

Kitabın ilk yarısı, kapitalizmin sosyalist açıdan ekonomik çözümlenmesine ayrılmıştır. İkinci bölümünde ise sosyalist teori ele alınmıştır. Sosyalizm öğretisinin gelişmesinde rol oynamış olan en mühim ve etkili iki isim Karl Marx ve Friedrich Engels olduğu için, Sosyalizmin Alfabesi onların anlayışı üzerine kurulmuştur.

Sosyalizmin Alfabesi’nin bu basımı, yazarlarının yaptığı son basıma uygun olarak, Leo Huberman ve Paul Sweezy’nin tamamlayıcı yazılarıyla güçlendirilmiştir.

Sosyalizmin Alfabesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu