Felsefe Kitapları

Söylemek ve Yapmak PDF indir

Söylemek ve Yapmak PDF indir, e-kitap sitemizde Söylemek ve Yapmak kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. John Langshaw Austin tarafından kaleme alınan Söylemek ve Yapmak kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Söylemek ve Yapmak kitabını 9789753427081 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Söylemek ve Yapmak kitap özeti, Söylemek ve Yapmak pdf oku, Söylemek ve Yapmak yandex, John Langshaw Austin e-kitap pdf, Söylemek ve Yapmak PDF Drive, Söylemek ve Yapmak Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Söylemek ve Yapmak PDF Oku

Söylemek ve Yapmak Kısa Özet

Diğer felsefe gelenekleri Anglosakson felsefe geleneğine hep belli bir mesafeyle yaklaşmış olmasına rağmen, bu gelenek içinde yetişen J. L. Austin`in kitabı, yalnızca felsefe ve dilbilimde değil, bütün sosyal ve beşeri bilim alanında büyük ses getiren “doğurgan” bir eser oldu. 1962`de yayımlanan bu kitapta geliştirilen kuram, edebiyat eleştirisinden iktisada bir çok alanda yaratıcı çalışmalara esin verdi, Searle, Derrida, Ricoeur, Habermas ve Butler gibi düşünürler tarafından ele alınarak derinleştirildi. Austin`in “bir şey söylemek, bir şey yapmaktır” diye özetlenebilecek bu kuramından yola çıkan Söylemek ve Yapmak felsefeyle, dilbilim ve dil felsefesiyle, edebiyat kuramıyla ilgilenen herkesin kitaplığında bulunması gereken bir klasik.

YAZAR HAKKINDA: John Langshaw Austin, İngiliz filozof. 1911`de Lancaster`da dünyaya geldi, klasik diller okuduğu Oxford Üniversitesi Balliol Collage`ten 1933`te mezun oldu ve aynı yıl Oxford Üniversitesi All Souls` Collage`te akademik hayata başladı. 1935`te Magdelan Collage`e geçti. İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz ve müttefik kuvvetler askeri haber alma teşkilatlarında çalışıp yarbaylığa kadar yükseldi. 1945 senesinde Oxford Üniversitesindeki görevine döndü. 1952`de üniversitenin Ahlak Felsefesi White Kürsüsüne seçildi ve 1960`da ölümüne dek bu görevini sürdürdü.

Söylemek ve Yapmak PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu