Tarih Kitapları

Söylev Nutuk PDF indir

Söylev Nutuk PDF indir, e-kitap sitemizde Söylev Nutuk kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan Söylev Nutuk kitabı 244 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Söylev Nutuk kitabını 9786059658607 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Söylev Nutuk kitap özeti, Söylev Nutuk pdf oku, Söylev Nutuk yandex, Mustafa Kemal Atatürk e-kitap pdf, Söylev Nutuk PDF Drive, Söylev Nutuk Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Söylev Nutuk PDF Oku

Söylev Nutuk Kısa Özet

*Söylev* yaşanmış bir efsanenin, bugüne ve yarına ışık tutan bir öyküsüdür. Her aşaması belgelenmiş, duygulara değil akla seslenen bir öyküdür bu. *Tek adam*ın giderek bir ulusla bütünleşmesinin ve evrenselle buluşmasının sıra sıra izlenilen bir öyküsüdür.

Geçmişten bugüne tutulan bu ışık niçin hâlâ kuvvetli? Niçin belki eskisinden de manalı ve mühim? Bunun iki temel nedeni var: Birincisi, zamanla birlikte belleklerden uzaklaşan bir geçmişin bugün için de çok önem taşıyor olması. İkincisi ise değişen dünyanın ve değişen Türkiye’nin koşullarının o anıtsal yapıdaki tarihsel çizgiyi doğrulamış bulunması…

Değişen koşullar… Evrenseli yakaladığı için eskimeyen, ölümsüzleşen bir başyapıt…

– Ahmet Taner Kışlalı

Söylev Nutuk PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu