Eğitim Kitapları

Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği PDF indir

Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği PDF indir, e-kitap sitemizde Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Lütfi Kaleli tarafından kaleme alınan Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği kitabını 9786054399390 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği kitap özeti, Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği pdf oku, Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği yandex, Lütfi Kaleli e-kitap pdf, Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği PDF Drive, Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği PDF Oku

Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği Kısa Özet

Bir lügatta bulunan aynı harfleri tercih ederek ikinci sözcük üretilmesine yabancı dilde Anagram denilmektedir. Biz de bundan esinlenerek A’dan Z’ya dek uzanan sözcüklerden bir ve daha fazla sözcük üreterek okurlara sunduk. Misal verilecek olursa İsa’dan Asi’yi; Halis’ten İhlas, İhsal, Sahil, Salih, Silah’ı ürettik.

Yine okurlara aynı sözcüğün değişik anlamlara geldiğini yüzlerce örnek vererek sunduk. Misal verilecek olursa; Ali askerde Erdi, evlendi muradına Erdi… Yüz lira, denizde Yüz, derisini Yüz, mühim olan Yüz güzelliği değil, gönül güzelliğidir…

Baş harfleri aynı olan A’dan Z’ye sözcüklerden de binlerce tümce ürettik. Misal verilecek olursa, K harfleriyle başlayan sözcüklerden şu şiirsel tümceleri de oluşturduk: Kayalardan kaydılar / keklikleri kovdular
Körolası kahpeler kanatların kırdılar…

15 yıllık bir emek ürünü olan K harfleriyle başlayan sözcük sayısı 4123’e ulaşarak kurduğumuz tümce zenginliği zirve yaptı. Kitapta daha fazlasını görerek A’dan Z’ye sözcüklerde dans edeceğinizi bekliyoruz.

– Lütfi Kaleli

Sözcük Üretkenliği ve Tümce Zenginliği PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu