Psikoloji Kitapları

Sözden Öte PDF indir

Sözden Öte PDF indir, e-kitap sitemizde Sözden Öte kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nevin Eracar tarafından kaleme alınan Sözden Öte kitabı 216 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sözden Öte kitabını 9786254069666 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sözden Öte kitap özeti, Sözden Öte pdf oku, Sözden Öte yandex, Nevin Eracar e-kitap pdf, Sözden Öte PDF Drive, Sözden Öte Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sözden Öte PDF Oku

Sözden Öte Kısa Özet

Sanatın dışa vurumcu gücü ruhsal onarım ve sağaltım için müthiş bir fırsattır. Duygusal ifade gücü sanatın ve sanat unsurlarının psikoterapi alanında anlam bulmasına yol açmıştır. İnsan doğumla birlikte hem güzel ve keyifli yaşantılar biriktirir hem de acı veren travmatik hadiselerin etkileri altındadır.

Psikoterapide bulunan sanatla çalışma yolları, sözle dile gelmeyen, dışa vurulması kolay olmayan, hatta olabilecek olmayan yaşantıların anlatılır ve anlaşılır olmasını kolay bir hale getirir. Bazı zaman mırıldanmalar arada bir elimizden dökülüveren ritmler arada bir aklımıza takılan bir film sahnesi veya bir şiirden dizeler… Bizi anlatır. İncitmeden, üzmeden…

Bu kitap ilk kez ruh sağlığı profesyonellerinin kuramsal bilgilere pratik uygulamalar eşliğinde ulaşabilecekleri bağlamda bir rehberdir. Müzik, resim, fotoğraf, sinema, tiyatro, edebiyat, heykel sanatından ve ustalardan örneklerle bireysel prikoterapi, grup psikoterapileri ve toplumsal projelerde sanatın kullanılabileceği yolları önermektedir.

Sözden Öte PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu