Araştırma Kitapları

Spor Psikolojisi PDF indir

Spor Psikolojisi PDF indir, e-kitap sitemizde Spor Psikolojisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Costas I. Karageorghis tarafından kaleme alınan Spor Psikolojisi kitabı 232 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Spor Psikolojisi kitabını 9786053200659 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Spor Psikolojisi kitap özeti, Spor Psikolojisi pdf oku, Spor Psikolojisi yandex, Costas I. Karageorghis e-kitap pdf, Spor Psikolojisi PDF Drive, Spor Psikolojisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Spor Psikolojisi PDF Oku

Spor Psikolojisi Kısa Özet

Geniş kitleleri etkileyen spor, şimdilerde bacasız bir fabrika olarak büyük bir ekonomiye sahiptir. Bu ekonomik ve popülizm etkisi sporcuları, sporcu velilerini, antrenörleri, yöneticileri ve fanatikleri olumlu yahut olumsuz bir biçimde etkilemektedir. Spor ortamındaki bu durum sporcuları, antrenörleri, sporcu velilerini, fanatikleri ve yöneticileri endişelı, stresli, yorgun, motivasyonsuz, saldırgan ve agresif yaparken arada bir de tam tersi bir durumun oluşması ile sonuçlanmaktadır.

Sporcular, yoğun bir program ile önümüzdeki zamanlarda hedeflerine ulaşmayı amaçlamaktadır. Bu program, beslenmeden tutun da antrenman türüne kadar bir çok disiplini kapsamaktadır. Sporcu performansını olumsuz etkileyen unsurlar, bu programlar ile etkisizleştirilmeye yahut yok edilmeye çalışılmaktadır. Bu zamanda sporcunun psikolojik durumu, mühim ve temel bir unsur olarak ön plana çıkmaktadır. Hemen hemen aynı antrenmanı yapan ve aynı beslenme programını uygulayan sporculardan birkaçının üst basamaklara çıkmasında psikolojik süreçler etkin bir rol üstlenmektedir. İşte bu kitap, başarılı sporcuları diğer sporculardan farklı kılan psikolojik etkenlere odaklanmaktadır. Sıradan sporcuların, olimpiyat şampiyonluğunu elde ederken yahut dünya rekorunu kırarken nasıl bir psikolojiye sahip olduklarını örneklerle göstermekte ve sporcu performansını etkileyen psikolojik unsurları tanımlayarak bunların yönetim stratejilerini sağlamaktadır. Kısa olarak Spor Psikolojisi kitabı endişe, motivasyon, ruh hali, konsantrasyon ve zihinde canlandırma gibi performansı etkileyen temel unsurların yönetimi ile ilgili bizlere basit ve yaşanmış gerçek olaylardan örnekler vermektedir. Ayrıca hipnozun ve müziğin gücüne tesirini yaşanmış güncel olaylar ile ifade etmektedir. Bu bilgileri ile kitap sporcular, sporcu velileri, antrenörler, yöneticiler ve Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarında eğitim gören öğrenciler için mühim bir kaynak olacaktır.

Spor Psikolojisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu