Sağlık Kitapları

Spor Sakatlıkları Rehberi PDF indir

Spor Sakatlıkları Rehberi PDF indir, e-kitap sitemizde Spor Sakatlıkları Rehberi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. H. Winter Griffith tarafından kaleme alınan Spor Sakatlıkları Rehberi kitabı 528 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Spor Sakatlıkları Rehberi kitabını 9786055989002 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Spor Sakatlıkları Rehberi kitap özeti, Spor Sakatlıkları Rehberi pdf oku, Spor Sakatlıkları Rehberi yandex, H. Winter Griffith e-kitap pdf, Spor Sakatlıkları Rehberi PDF Drive, Spor Sakatlıkları Rehberi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Spor Sakatlıkları Rehberi PDF Oku

Spor Sakatlıkları Rehberi Kısa Özet

Ülkemizde spor yapanların sayısı, her ne kadar batı ülkelerine ulaşamasa da giderek artmakladır. Bu artışa televizyon, eğitim düzeysinin artması ve en mühimsi, daha sağlıklı yasamak için egzersiz ve spor yapmanın gerekliliği bilincindeki artış da etkendir. Egzersiz ve spor yapanların artışına paralel olarak, bu tür faaliyetlere katılanlarda bir araya gelen spor sakatlıkları da artmaktadır. Bu kitabın içeriğinin okuyucuya sağlayacağı yararları, kitabın yazan kendi önsözünde açık bir biçimde belirtmiştir. Amacımız, bu Önemli sağlık detaylarının topluma yayılabilmesi için ön saflarda görev alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları ve Bölümleri, Sağlık Meslek Yüksekokulları, Hemşirelik Meslek Okulları, Gençlik ve Spor Gene! Müdürlüğü Eğitim Dairesi gibi spor sağlık alanında eğitim veren kurumlara, spor alanında antrenörlük, uzmanlık, hakem eğitimi gibi seminer ve kurslara katılanlara ve hatta ilköğretim kurumlarına bir referans ve
gerektiğinde de ders kaynağı sunmaktır. Kitabın başlığının bir anlamda kitabın potansiyelini kısıtladığını düşünmekteyiz. Kitap, egzersiz ve spor faaliyetine katılanlar düşünülerek yazılmışsa da içeriğinin herkese hitap ettiği kanısındayız. Bisiklet sporu yaparken düşen ve dirseğini sakatlayan bir sporcu ile bir teneffüs sırasında bahçede oynarken düşen ve dirseğini sakatlayan bir ilkokul öğrencisi içinde, bu kitaptan yararlanabilme yönünden hiçbir fark yoktur. Neticede her iki sakatlık da dirsek sakatlığıdır. Bu açıdan bakıldığında, kitabın çok geniş bir kitleye hitap ettiğini düşünmekteyiz. Kitap, özellikle Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları ve Bölümleri ile Hemşirelik Meslek Okullarına, İlk Yardım ve Acil Bakım eğitimi alan öğrencilere ve spor antrenörlük kurslarına iyi bir ders kaynağı olacaktır. Bu kitabın tüm öğretmenlere, antrenörlere, ailelere, egzersiz ve amatör yahut profesyonel spor yapanlara ve sağlık uzman kişilerına yararlı bir kaynak bulunacağı bilinciyle, tüm okuyuculara “sağlık ve mutluluklar” diliyoruz.

İstanbul, Ekim 2000

Yrd. Doç, Dr. Şamil ERdoğan

Uzm. Fzt. Zübeyir Sarı

Spor Sakatlıkları Rehberi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu