Sağlık Kitapları

Sporda Yönetişim ve Organizasyon PDF indir

Sporda Yönetişim ve Organizasyon PDF indir, e-kitap sitemizde Sporda Yönetişim ve Organizasyon kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Rıza Erdal tarafından kaleme alınan Sporda Yönetişim ve Organizasyon kitabı 230 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sporda Yönetişim ve Organizasyon kitabını 9786055989279 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sporda Yönetişim ve Organizasyon kitap özeti, Sporda Yönetişim ve Organizasyon pdf oku, Sporda Yönetişim ve Organizasyon yandex, Rıza Erdal e-kitap pdf, Sporda Yönetişim ve Organizasyon PDF Drive, Sporda Yönetişim ve Organizasyon Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sporda Yönetişim ve Organizasyon PDF Oku

Sporda Yönetişim ve Organizasyon Kısa Özet

Toplumlar arası ve toplum içi insani ilişkilerin gelişiminde spor kültürünün büyük bir öneme sahip olduğu bir gerçektir.

Spor kültürü, insan yaşamını düzenleyen diğer olgular yanında daha mühim olduğu düşüncesinden hareket edersek, insana yapacağımız en büyük yatırım spor bilincinin oluşmasına katkı sağlamak olacaktır. .
Nitekim sporun bu özelliklerinden ötürü ulu önder ATATÜRK sporun önemini şu sözle vurgulamıştır. `Müsbet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kudretli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık dileğidir/ Spor organizasyonların uygulanmasında göz önüne alınması gereken toplumsal yararlar olmalıdır. Spor organizasyonlarının toplumsal spor kültürünün oluşumunu destekleyecek bir çok aşamanın var olduğunu unutmamalıyız.

Spor organizasyonları ülkelere saygınlık kazandırmakla birlikte, ülkenin yahut sistemin propagandasını yapmak yönünden oldukça etkili bir güçtür. Toplumları oluşturan bireylerin ilgi duyabileceği yahut yapabileceği bir spor dalının olması modern yaşamın bir gereğidir. Bu bağlamda yaşamında spora sürekli olarak yer ayıran insanın bu tutumu toplumsal ilişkilerine de olumlu yansır. Nitekim şimdilerde spor bir Eğitim aracı olarak ele alındığında; kurallara uyan, paylaşmayı bilen, saygı duyan ve kaybetmeyi kabullenebilen uyumlu bir toplum yaratılmasında da mühim bir etkendir. Bu etken spor organizasyonları aracılığıyla hayata geçirilebilir. Söz konusu değerlerin hayata geçirilebilmesi sporun doğru ve önder bireyler tarafından yönetilmesi ile olabilecek olacaktır. Ülkemizi ve Sporu yönetmeye aday bireylerin örnek almaları gereken kişi, büyük önder ve büyük insan yasmayı borçlu olduğumuz Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk`tür. Bu eserde sporun anayasamızda ve yasalarımızda hangi maddelerde ne biçimde olduğu, spor organizasyonlarının bunun yanında insan ilişkilerinin gelişimi yönünden iletişim, yönetişim ve spor organizasyonlarında kullanılan sistemler ile görev dağılımı yönünden kurulması gereken komiteler, sporda performans yönetimi ve örnek ödül sistemi ile ilgili bilgi bulunmaktadır.

Bu kitabın hazırlanmasında kullanılan kaynakların bir bölümü birebir alıntı yapılmadığı için dipnot olarak gösterilmemiştir. Lakin bilgi olarak faydalanıldığı için teşekkür etmek amacı ile kaynaklar bölümünde yer verilmiştir.

Ekler bölümde bulunan belge emsallari KOU – BESYO – SYP Organizasyon Yönetimi dersi çerçevesinde öğrencilerimize yaptırılan organizasyonlarda kullanılan çalışmalardır. Bu vesile ile öğrencilerimi kutlar ve teşekkür ederim.

Rıza ERDAL

Sporda Yönetişim ve Organizasyon PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu