PDF İndir

Suçlu Kim? PDF indir

Suçlu Kim? PDF indir, e-kitap sitemizde Suçlu Kim? kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Aleksandr Herzen tarafından kaleme alınan Suçlu Kim? kitabı 304 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Suçlu Kim? kitabını 9786051721460 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Suçlu Kim? kitap özeti, Suçlu Kim? pdf oku, Suçlu Kim? yandex, Aleksandr Herzen e-kitap pdf, Suçlu Kim? PDF Drive, Suçlu Kim? Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Suçlu Kim? PDF Oku

Suçlu Kim? Kısa Özet

Klasik Rus edebiyatının başyapıtları içinde bulunan Suçlu Kim?, Rus edebiyat tarihinde, saf anlamda ilk *toplumsal* roman olarak değerlendirilmektedir.
Ünlü eleştirmen Belinski, romanı, çağdaş Rus yaşamını toplumsal ve psikolojik açıdan ele alması yönünden çok mühim bulmuştur.

İngiliz felsefeci Isaiah Berlin ise *Herzen’in romanı 1840’ların düşünsel mayalanmasında oldukça önemli rol oynadı. Toplumsal ve ahlaki anlamda mühim bir yapıttır ve Herzen’in kişiliğinin de müthiş bir ifadesidir* demiştir.

Aleksandr Herzen’in *Benim yayınlanmış ilk romanımdır. 1841’de Novgorod’da sürgünken başladım yazmaya ve epey geç, Moskova’da bitirdim,* dediği romanı, 1845-46 senelerında gazetede tefrika edildikten sonra 1847’de kitap olarak yayınlanmıştır. Rusya’da toprak sahibi zenginlerin hantal ve bayağı yaşantılarını hicvederek eleştirdiği için Çarlık sansürüne de uğrayan Suçlu Kim?, bir yanda gününü gün eden sorumsuz toprak beyleri, diğer yanda mutluluğu arayan genç bir çift özelinde Rus toplumunun panoramasını sunarken, *gayrimeşru ilişkileri* sorgulayarak yolunda gitmeyen birlikteliklerdeki asıl suçluyu da aramaktadır…

Suçlu Kim? PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu