Araştırma Kitapları

Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV PDF indir

Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV PDF indir, e-kitap sitemizde Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV kitabı 116 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV kitabını 9786258088229 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV kitap özeti, Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV pdf oku, Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV yandex, Kolektif e-kitap pdf, Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV PDF Drive, Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV PDF Oku

Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV Kısa Özet

Dünya ölçeğinde son yüzyılda yaşanan teknolojik gelişmeler öte yandan insanın gündelik yaşamını kolay bir hale getirirken, diğer yandan dünyanın simbiyotik düzenine zarar vermekte ve çevre dengesi giderek bozulmaktadır. Bunun bunun yanında aşırı nüfus artışının getirdiği beşeri ve ekonomik zorluklar, özellikle son senelerda görülen pandemik salgınlar ve çevre felaketleri, kıt olan doğal kaynakların sürdürülebilir yönetimini zorunu kılmaktadır. 

Dünya nüfusunun şimdilerde hemen hemen 8 milyar insana ulaşması, beşeri yaşamın doğal alanlar üzerinde daha fazla yayılmasına ve büyük bir göç olgusunun ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ekolojik ayakizinin aratması manasına gelen bu muazzam nüfus artışının devam etmesi halinde doğal kaynakların erken tükenmesi veya bozulması tehlikesi ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla doğal kaynakların sürdürülebilirliği ve gelecek nesillerin bu kaynaklardan yararlanma olasılığı azalacaktır. 

Gelecek nesillerin dünyanın doğal kaynaklarından yararlanma kabiliyetini azaltmadan bugünkü ihtiyaçların karşılanması olarak tanımlanabilecek sürdürülebilir kalkınmada, temel bileşenler olan ekonomi, çevre ve toplum yanında ileriye yönelik yeni düşünce ufuklarının geliştirilmesi zorunlu görünmektedir. Doğa-insan ilişkilerinden doğan ekonomik faaliyetler ile doğal kaynakların gelecek kuşaklara sağlıklı bir biçimde bırakılması içinde optimum bir dengenin sağlanması sürdürülebilirlirlik adına gelecekte en fazla araştırılacak konulardan biri olacaktır.  

Bu düşüncelerle önceden 3 kitap olarak paylaştığımız Sürdürülebilirlik Kitap Serisinin IV. kitabını bir araya getirip yayınlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Sürdürülebilirlik İçin Akademik Araştırmalar – IV PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu