Araştırma Kitapları

Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I PDF indir

Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I PDF indir, e-kitap sitemizde Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I kitabı 115 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I kitabını 9786258088137 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I kitap özeti, Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I pdf oku, Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I yandex, Kolektif e-kitap pdf, Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I PDF Drive, Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I PDF Oku

Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I Kısa Özet

Günümüzde doğal kaynakların sürdürülebilir bir biçimde kullanımı git gide artan nüfus ve ihtiyaçlar ile mühim bir kavram haline gelmiştir. Dünya’da bir çok beşeri alanda alanda uygulanan sürdürülebilirlik; yaşanan doğal afetler, salgın hastalıklar ve jeopolitik olaylar sebebiyle kesintiye uğramış, bu anlamda doğal kaynaklar da tehlikeye girmiştir. Sürdürülebilirliği bu noktada ekonomi, çevre, toplum ve ekonomi üçgenindan daha kapsamlı bir perspektifte düşünmek başta insan sağlığı olmak üzere sürdürülebilirlik bileşenlerini insanlığın geleceğine yönelik yeniden düşünmek ve tasarlamak gerekmektedir.

Aralık-2019’dan bu yana Dünya’da etkili olan ve bir çok sektörün akamete uğramasına neden olan Covid-19 pandemisinden sonra sosyal, politik ve ekonomik yaşamın farklı eğilimler göstermesi durumunda sürdürülebilir kalkınma modellerinde de radikal değişikliklerin bulunacağını öngörmek zor değildir. Misal verilecek olursa, pandemi sonrası büyük nüfus gruplarını barındıran şehirlerin geleceği daha fazla sorgulanacak, bu nüfusun gereksinimlerini karşılamaya yönelik uygulamalar değişiklik kazanacaktır. Diğer taraftan primer sektör olan tarımın stratejik önemi artacak, daha ufak şehirlerde yaşama isteği ile birlikte sağlıklı gıdaya ulaşım için organik tarım, iyi tarım uygulamaları gibi faaliyetlere yönelimin artacağı tahmin edilmektedir. 

Sürdürülebilirlik kitap serisinin bir parçası olarak, iklim değişikliği, turizm, sağlık, gıda vb. alanlarda çeşitli çalışmalardan derlediğimiz bu eserin ortaya çıkmasında emeği geçen Uluslararası Artikel Akademi Yayınevine ve kıymetli bölüm yazarlarımıza teşekkür ederim.

Sürdürülebilirlik İçin Multidisipliner Çalışmalar – I PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu