Araştırma Kitapları

Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar PDF indir

Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar PDF indir, e-kitap sitemizde Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar kitabı 73 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar kitabını 9786057121066 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar kitap özeti, Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar pdf oku, Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar yandex, Kolektif e-kitap pdf, Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar PDF Drive, Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar PDF Oku

Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar Kısa Özet

“Sürdürülebilirlik” dediğimizde; üretim ve çeşitliliğin devamlılığının sağlanması yanında yaşamımızın da sürekli olarakliğinin olması yani kendi ihtiyaçlarımızı, gelecek nesillerin ihtiyaçlarından ödün vermeden
karşılayabilmemizdir. Aslını söylemek gerekirse ilk akla gelen çevrenin muhafaza edilmesi gibi düşünülse de aslında sürdürülebilirlik kavramı çevrebilimle alakalı, ekonomik ve toplumsal boyutları da içine alan bir yaklaşımdır.        

Artan nüfus ile birlikte bi hayli hızlı sanayileşmeden kaynaklanan sorunlara çözüm üretmek maksadıyla Birleşmiş Milletler bünyesi altında çalışmakta olan Dünya Çevre ve Kalkınma Komisyonu 1987 yılı içinde, ekonomik gelişim ve küreselleşmenin çevre üzerindeki kötü neticelerı ile ilgili bir rapor yayınlamıştır. Bu rapor ile dünya devletlerine ve insanlığı bir ikaz yapılmış olup, raporun geniş kitlelerce benimsenmesinin ve sürdürülebilirliğin hayata geçmesindeki en büyük etken ise 1984 senesinde ilk defa tespit edilen Antartika üzerindeki ozon deliği olmuştur. Bu deliğin asıl sebebi ise insanlık ve bi hayli hızlı bilinçsizce büyüyen sanayi ve çevre ye yaptıkları zararlar olmuştur. Daha sonra insanlığın verdiği zararlar artarak devam etmiş ve küresel iklim dengeleri değişmeye ve kötüleşmeye başlamıştır.  Bu tarihten sonra ise sürdürülebilirliğin önemi artmış ve sürdürülebilirlik, çevreye zarar vermeden, toplumları refaha kavuşturacak ekonomik büyümeyi sağlamakla birlikte, sağlık, hayat ve eğitim değerinin tüm toplumlar için tatmin edici bir düzeye çıkması için uğraşan bir olgu olmuştur. Sürdürülebilirlik uzun vadeli bir zamantir. Gıdadan tarıma, tekstil ve modadan teknolojiye, madenden ulaşıma ve daha bir çok süreç ve sektörde sürekli olaraklik gerekliliği doğmuştur. 

Sürdürülebilirlik için Multidisipliner Çalışmalar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu