Tarih Kitapları

Süryaniler PDF indir

Süryaniler PDF indir, e-kitap sitemizde Süryaniler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Halil Genç tarafından kaleme alınan Süryaniler kitabı 152 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Süryaniler kitabını 9786257961509 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Süryaniler kitap özeti, Süryaniler pdf oku, Süryaniler yandex, Halil Genç e-kitap pdf, Süryaniler PDF Drive, Süryaniler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Süryaniler PDF Oku

Süryaniler Kısa Özet

Süryaniler, 451 senesinde yapılan Kadıköy Konsili’ni tanımayarak, Hristiyanlık içinde bağımsız bir kol olarak ortaya çıkmışlardır. Dolayısıyla Süryaniler Hristiyanlık dinine mensup bir mezheptir, Hristiyanlığa inanırlar. Günümüzde hemen hemen 5 milyon civarında Süryani Kilisesi’ne mensup birinin olduğu tahmin edilmektedir.

Türkiye’de Mardin, İstanbul, Mersin, Diyarbakır’da Süryani Kilisesi’ne mensup 20.000 civarında insan bulunmaktadır. Süryani kelimesi, Asurca’dan türemiş bir kelime olup Asurlular anlamında kullanılmıştır.
Kendilerinin Havari Thomas tarafından kurulduğunu söyleyen Süryani Kilisesi, 5. yüzyılda Doğu Süryanileri (Nesturiler) ve Batı Süryanileri (Yakubiler) olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

Süryaniler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu