Roman Kitapları

Şvayk Karakolda PDF indir

Şvayk Karakolda PDF indir, e-kitap sitemizde Şvayk Karakolda kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yaroslav Haşek tarafından kaleme alınan Şvayk Karakolda kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Şvayk Karakolda kitabını 9786051725406 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Şvayk Karakolda kitap özeti, Şvayk Karakolda pdf oku, Şvayk Karakolda yandex, Yaroslav Haşek e-kitap pdf, Şvayk Karakolda PDF Drive, Şvayk Karakolda Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Şvayk Karakolda PDF Oku

Şvayk Karakolda Kısa Özet

Dünya edebiyatına binlerce mizahi kısa hikâye ve edebiyat tarihinin unutulmaz kahramanlarından birisi olan Şvayk’ı armağan etmiş bir alaycı yergiler ustasıdır Yaroslav Haşek. Şvayk Karakolda da bu muzip yazarın, bu “sempatik serseri”nin o ince alaycılığıyla kaleme aldığı birden fazla kısa hikâyesini bir araya getiriyor.
Ünlü Çek yazarı Yaroslav Haşek’in hikâyelerinin hep bir mizah unsuru barındırmasının ve hemen hemen hepsinin bizzat yazardan ve yazarın başından geçmiş enteresan ama gerçek olaylardan izler taşımasının bunun yanında, bir ortak özelliği daha mevcuttur: Bu özellik, her bir hikâyenin daima gerek toplumsal gerekse politik bakımdan bir eleştiri, bir yergi içermesidir.
Haşek’in hicvetme hususunda âdeta birbiriyle yarışan eşsiz öykülerinden bir araya gelen Şvayk Karakolda, Hasan Âli Ediz’in usta işi çevirisiyle Yordam Edebiyat’ta.

Şvayk Karakolda PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu