Edebiyat Kitapları

Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle PDF indir

Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle PDF indir, e-kitap sitemizde Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Şemsettin Sami tarafından kaleme alınan Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle kitabı 136 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle kitabını 9789750746970 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle kitap özeti, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle pdf oku, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle yandex, Şemsettin Sami e-kitap pdf, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle PDF Drive, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle PDF Oku

Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle Kısa Özet

Aşk işitirler ama aşk adı verilen şeyin o anda hissettikleri hal olduğunu bilmezler, işte tabiat bütün insanlara aşkı eşitçe dağıtıp hiç kimseyi mahrum bırakmamıştır. Akılsız, ilimsiz, huy yumuşaklığından uzak, faziletsiz, sabırsız, merhametsiz, utanmaz insan bulunur. Lakin aşksız insan bulunmaz.
1875’te yayımlanan Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat, Türk edebiyatının ilk romanlarından biri olmasının yanında, sonraki yüzsenelerda edebiyatımızın odağında olacak olan kimi temel meselelerin de ilk defa işlendiği mühim kaynaklardan biridir.
Şemsettin Sami’nin, Osmanlı toplumunda özellikle kadın-erkek ilişkilerinin kapalılığını ve bunun getirdiği poblemleri işaret ettiği romanı, bunun yanı sıra o dönem İstanbul’unun sokak ve ev yaşamına ilişkin, Türk ailelerinin yaşamına dair de mühim veriler içeriyor.
Edebiyatımızın bu temel eserini, Fatih Altuğ’un, yazarın üslubunu korumaya özen göstererek yaptığı titiz çalışmayla, günümüz Türkçesine uyarlanmış olarak yayımlıyoruz.

Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat Günümüz Türkçesiyle PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu