Müzik Kitapları

Tablatürden Notaya Barok Gitar PDF indir

Tablatürden Notaya Barok Gitar PDF indir, e-kitap sitemizde Tablatürden Notaya Barok Gitar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tangül Hacısalihoğlu Uğurlu tarafından kaleme alınan Tablatürden Notaya Barok Gitar kitabı 83 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tablatürden Notaya Barok Gitar kitabını 9786057467317 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tablatürden Notaya Barok Gitar kitap özeti, Tablatürden Notaya Barok Gitar pdf oku, Tablatürden Notaya Barok Gitar yandex, Tangül Hacısalihoğlu Uğurlu e-kitap pdf, Tablatürden Notaya Barok Gitar PDF Drive, Tablatürden Notaya Barok Gitar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tablatürden Notaya Barok Gitar PDF Oku

Tablatürden Notaya Barok Gitar Kısa Özet

Tangül’ün yüksek lisans tezi için danışman olduğumda, Barok gitarın mühim bestecilerinden seçtiğimiz eserlerin, tablatür nota yazım sisteminden günümüz nota yazımına uyarlanması düşüncesi dünyaya geldi. Sonuçta güzel ve faydalı bir tez olarak kabul gördü. Muhakkak kitap olarak yayınlanmalıydı ve yayınlandı. Öncelikle gitar öğrencileri için yararlı bir kaynak bulunacağını düşünüyorum. Daha sonra da gitaristler ve merak edenler için de zevkle okunacak bir kitap.

Öğretim görevlisi Dr. Fazıl Cem Küçümen

Bu çalışma, ülkemizde eksikliği duyulan barok gitar konusuna kaynak, konu ile alakalı uzmanlığını geliştirmek isteyenlere ilk adım ve sunduğu eser emsallari ile okuyanlara ışık tutar niteliktedir. Gitar edebiyatı alanına katkı sağlayan bu çalışmayı hazırlayan Tangül Hacısalihoğlu Uğurlu’yu ve emeği geçen herkesi tebrik ederim.*

Doç. Dr. Koray Sazlı

Barok gitarla alakalı bu titiz çalışmayı zevkle okudum, bu müziği öğrenmek ve incelemek isteyenler için çok faydalı buldum; zira bu müzikle alakalı Türkçe bilgiler yok denecek kadar az. Tablatürlerin transkripsiyonları olabildiğince iyi ve müzik notasyonu önceden düzenlenmemiş bazı güzel çalışmalar içeriyor. Anadili İspanyolca olan birisi olarak tezin yazımını ve yayına girmesinı kutlarım, Tangül Hacısalihoğlu Uğurlu’ya ve meslektaşım Cem Küçümen’e çalışmalarda klavuzluk ettikleri için teşekkür ve tebrik ederim.

Ricardo Moyano, İstanbul, Şubat 2021

Gitarist kızımız Tangül’ü kutluyorum. Değerli gitarist Cem küçümen kardeşime de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Barok gitar ile alakalı bu kitabı okudum ve inceledim. Gayet faydalı ve gerekli gördüm. Ülkemizde bildiğim kadar ile bu kadar kapsamlı bir kitap gözüme çarpmadı. Kitabı kabiliyetli gitaristlerimize yararlı bulunacağını düşünüyorum. Şahsım adına gitar eğitmeni olarak bu kitabı tavsiye ederim. Tekrar sevgili kızımız Tangül’ü kutlar teşekkürler ederim.

Rafi Arslanyan

Tangül’ü kutluyorum. Bu alanda yeterince kaynak bulunamaması sebebiyle merak edenler için de çok yararlı bir çalışmaya imza atmış. Barok gitar ve notasyonlarının incelenmesi hususunda böyle bir araştırmaya gerçekten ihtiyaç vardı. İçeriğini ve sunumunu çok beğendim. Tebrik ederim Tangül. Meslektaşım Cem Küçümeni de bunun bunun yanında kutluyorum.

Öğretim görevlisi Dr. Erdem Sökmen

Barok Dönem’ de gitarda kullanılan tablatürlerden notaya geçişi ele alarak nadir kitaplar arasında yer alan bu çalışmayı tüm müzisyenler ve müzikseverlere okumalarını öneriyorum.

Prof. Zeynep Lale Feridunoğlu

Tablatürden Notaya Barok Gitar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu