PDF

Talat Turhan – Küresel İhanetin İçyüzü ve Arap Baharı PDF Oku indir

Talat Turhan – Küresel İhanetin İçyüzü ve Arap Baharı PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Talat Turhan – Küresel İhanetin İçyüzü ve Arap Baharı kitabını araştırdık. Ayrıca Talat Turhan tarafından kaleme alınan Talat Turhan – Küresel İhanetin İçyüzü ve Arap Baharı kitap özetinin yanı sıra, Talat Turhan – Küresel İhanetin İçyüzü ve Arap Baharı pdf oku, Talat Turhan – Küresel İhanetin İçyüzü ve Arap Baharı yandex, Talat Turhan – Küresel İhanetin İçyüzü ve Arap Baharı e-kitap pdf, Talat Turhan – Küresel İhanetin İçyüzü ve Arap Baharı PDF Drive, Talat Turhan – Küresel İhanetin İçyüzü ve Arap Baharı Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Talat Turhan – Küresel İhanetin İçyüzü ve Arap Baharı PDF indir Oku

Elinizdeki kitap 12 Haziran 2011 seçimlerinden önce basılmak üzere yayınevine verildi. Aslını söylemek gerekirse seçimlerden bir ay önce bu kitabı yayımlamayı düşlemiştim. 1972–75 senelerı içinde “Bomba Davası” adlı yapay bir davanın baş sanığı seçilmiş, işkence görmüş, hiçbir dönemle kıyaslanamayacak iki yıllık bir cezaevi deneyiminden sonra, yargılanma tamamlanmadan salıverilmiştim. “Bomba Davası”nın konusuna göre, Gnkur. Bşk. Org. Faruk Gürler, Hv. K.K. Org. Muhsin Batur, Ora. Kemal Kayacan iktidarı ele geçirmek için MarksistLeninist bir cunta oluşturmuşlardı. Bana ise bu cuntanın iktidara gelmesine katkı vermek ve uygun ortam hazırlamak için, sivil kesimin İstanbul bölgesi önderliği görevi verilmişti(!) MİT’e göre, Türkiye’de terör ve anarşiyi yönlendiren altı birinin ileri geleniydim. Dava, tüm zorlamalara karşın, tertip düzenleyen karşıdevrimci güçlerin senaryolarına uymadı… Ek iddianameyle sanık ilan edilen Gnkur. Bşk.

Gürler, Hv. K. K. Batur, Dz. K. K. Kayacan “Bomba Davası”na günün dengeleri içinde getirilemediler. Tertip konusu çöktü. Bu iğrenç senaryoda başat rol alan işkenceyle dava tezgâhlayan Org. Faik Türün ve Tümg. Memduh Ünlütürk ile ilgili “Parlamento Araştırması” isteminde bulundum. Yıl 1973… Aradan 38 yıl geçti. TBMM’de sayısız komisyonlar kuruldu. Ama ne yazık ki şimdilerde, “Abdi İpekçi cinayeti” bahanesiyle “Kontrgerilla” gündeme getirilip seçim malzemesi yapılabiliyor. NATO güdümünü kabullenen iktidarlar ABD’nin kontrolü altında bir “yeraltı örgütü”nün faaliyetlerini denetleyemezler.

Bu nedenle darbeler, provokasyonlar, katliamlar, siyasi cinayetlerin failleri bulunamıyor. “Mış” gibi yazılıp kamuoyu yanıltılıyor. 1989 senesinde Los Angeles Timesbir makalesinde “Papa suikastı”ndan söz etti. Olumlu anlamda bana da yer verdi. Kuşkusuz M. Ali Ağca’nın gizemli macerası çözülemediği sürece Abdi İpekçi ve Papa suikastı aydınlanamaz. Lakin Ağca’nın Bulgaristan’da kaldığı süreç mercek altına alınabilseydi, bazı ipuçlarına ulaşılabilirdi. Misal verilecek olursa: Bulgaristan’da Ağca’nın B. Ç. ve A. U. adlı iki mafya babasınca finanse edildiği sürekli olarak yazıldı. Ağca, Bulgaristan’da iken bir istihbarat örgütü yetkilisinin orada görevli bulunması rastlantı olabilir mi? Her taşın altında bu ünlü istihbaratçıyı gözlemleyebilirsiniz. Ziverbey İşkence Köşkü’nde, Kızıldere katliamında, operasyonlarda, ABD’de, Türkiye’de. Ama kimse bu zata dokunamıyor… Emperyalistler, devrimleri ve devrimcileri düşman sayarlar.

Kuşkusuz her ülkede devrim, bazı sınıf ve katmanların çıkarını bozar. Bu nedenle emperyalistler her ülkede karşıdevrimcilerle işbirliği halinde isyanlar çıkartıp ülke düzenlerini kendi çıkarlarına uyumlu hale getirmeye çalışırlar. Cumhuriyet devrimlerine başkaldıranları emperyalistler destekliyorlardı. Günümüzde de “Turuncu Devrimler” ve “Arap Baharı”nın arkasında “küresel çete”nin parmağı var… İslam coğrafyasına ve dinine yönelik tarihin yaşadığı en büyük “karşıdevrim operasyonu”, ABD’nin çıkarına uygun olabilir. Lakin bazı bahanelerin ardına sığınıp bu “küresel hıyanete” ortak olup, Atatürk Cumhuriyeti’ne saldırmak İslam’la bağdaşmaz… Demokrat Parti (DP) iktidarı, 1958 senesinde “Lübnan İç Savaşı”nda Müslümanlara değil Hıristiyanlara silah ve cephane yardımı yapıyordu. Günümüzde de süregelen “Haçlı Savaşları”na Libya’da destek olan tek İslam ülkesi ne yazık ki Türkiye’dir… NATO’yu sorgulayamadan bu kısırdöngüden kurtulamayacağımız senelerdır yazılıyor. Her manada bağımlı olmayı ilke olarak benimsemiş iktidarlar ne NATO’yu sorgulayabilir ne de emperyalist dayatmalara karşı çıkabilirler. 1990 senesinde İslamı düşman ilan eden ABD, kendi çıkarına uyumlu bir İslam yaratmak için milyarlarca doları boşuna harcamadı… Bu tarihsel çelişki ve utançtan kurtulmanın tek yolu “tam bağımsızlık” ve “Özgürlük ve bağımsızlık benim kişiliğimdir” diyen anlayışa geri dönmektir. Oysa, 60 yıllık zamanda dışarıdan beslenen tarikat, cemaat, etnik gruplar, STK’lar “Kemalist”lere savaş açacak kadar güçlendiler. Karşı devrim bir zaman olduğu kadar devrim de bir zamantir. Tarihi enerjikleri bu bilinçle değerlendirmeliyiz. Bırakın işbirlikçileri, hâlâ ABD’nin Irakişgaline katkı vermediğimize yakınan, dönemlerindeki başarısızlıkları bu olaya bağlayan NATO’cu eski genel kurmay başkanları var. 1924 senesinde dünyaya geldim. Atatürk zamanında bağımsız bir ülkede yaşamak onurunu tattım. 1937 senesinde Atatürk, Diyarbakır’ı ziyarete geldiğinde, ortaokul ikinci sınıf öğrencisiydim.

İstasyon Meydanı’nı dolduran coşkulu halkın, Atatürk’ün şehirden ayrılmasını bir saat geciktirecek ölçüde sevgi tezahüratı yaptığı zamanda ben de oradaydım. Beceriksiz, basiretsiz işbirlikçi politikalar yüzünden ülkemiz nereden nereye geldi… Özetle devrimi yaşadım, karşıdevrimi gördüm, ülkemin “babalar gibi satılmasına” tanık oldum. Tepki koydum. Sürgünler, işkenceler, hapishaneler gördüm. 47 yıldan beri emekliyim. 46 senedir yazıyorum. Bu kez de beni engellemek isteyenler tazminat davaları açıp susturmaya çalıştılar. 1963 senesinden bu yana Türkiye ve hatta dünya çapında tam 48 yıl sürekli olarak yargılanan tek kişi olduğumu iddia ediyorum. Şu anda da iki davam Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) kabul gördü. Yargıtay aşamasında bulunan bir tazminat davası aleyhimde sonuçlanırsa, onu da AİHM’e taşıyacağım. Bozuk düzenlerde hak, hukuk, özgürlük ve demokrasinin bir anlam ifade etmediğini yaşayıp öğrendim. Ne yazık ki hakkımı AİHM’de aramak zorunda bırakıldım. ABD güdümünde, NATO’cu ve TOTO’cu iktidarların düzenine karşı çıkmanın bir diyeti mevcuttur. O diyeti bi hayli fazla ödedim. Bu ülkede her zamanda kitap yazanlar suçlandı.

Bugünlerde kitapla bomba eşdeğer tutuluyor. Eski bir bombacı (!) olarak bu devirde susmak bana yakışmazdı. Her ne kadar birileri misyon yüklenenleri potansiyel suçlu sayıyorsa da ülkeme olan sevgim beni yeniden yazmaya yöneltti… Ama bunu yapmak için ne yaşım ve sağlığım müsaitti. Ocak ayından beri “lenf kanseri” nasıl tedavi edileceği görüyor, kemoterapinin tüm olumsuzluklarıyla boğuşuyordum… Şubat ayında geçen senedan kalan bir kitabımı bitirdim. Lakin küreselleşen dünya çapında mazlum uluslara yönelik ikinci sömürgeleşme süreci “Arap Baharı” diye başlatıldı. Yine bu döneme rast getirilen “Wikileaks Türkiye Belgeleri” her kademedeki işbirlikçilerin ipliğini pazara çıkardı. Hatta Mekke’yi 10 milyon dolara Hıristiyanlara pazarlamak isteyen Müslüman din adamı ismen bilgisi verildi. Müslüman argümanları öne çıkarıp siyaset yapanlardan, küresel ve cemaat medyası için özüne girmekten özenle kaçındılar. Tüm bu gelişmeleri değerlendirmek bana düştü. Bu halimle mart, nisan ve mayıs aylarında günde 12-16 saat çalışmak zorunda kaldım. Kimse başkasına yazdırdı demeye kalkmasın el yazılı müsveddelerim elimde duruyor. Yüzlerce tanığım var. 1990 senesinde Zaman gazetesine vermiş olduğum bir demeçte G. H. Bush’un “İslam’ı düşman” ilan ettiğini ilk kez kamuoyuna açıkladım.

Gerek baba ve gerekse anne tarafından cami yaptırmış bir aileden geliyorum. Çayeli’ndeki “Şerifli Camii” Şerifoğlu ailesine, bunun gibi Elazığ-Harput’taki “Ağa Camii”, Efendigil ailesince yaptırılmıştır. 1964 senesinde emekliye ayrıldıktan hemen sonra yazmaya başladım. Elinizdeki kitapla 30’a yaklaştım; 100 kitapla ölmek isterdim ama kendi olanaklarımla bu kadarını yapabildim. Ne Soros ne de AB fonlarından beslendim. O nedenle de kalemimi özgürce kullanabiliyorum… 1973 senesinden beri NATO’nun yeraltı örgütü kontrgerilla ve Gladio’yla mücadele ediyorum. Bu hususta bir ilki başardığım içte ve dışta genel kabul gördü. Kitaplarımda NATO güdümlü, ABD’nin finanse ettiği bir “yeraltı örgütü”nün nasıl cinayet işleyeceğini resmi ABD belgelerine dayanıp açıklıyorum. Ama küresel güdümlü iktidarlar NATO ve ABD’yle hesaplaşamayacak kadar güçsüz olduklarından hâlâ siyasi cinayetler ve darbeler üzerinden siyasi rant sağlamaya çalışıyorlar. Yıllar önce açıkladığım bu konulardaki gerçekleri de bu kitapta bulacaksınızdır. 1977’li senelerda işbirlikçi iktidarları çete olarak kabul ettiğimden aylarca “iktidarların çeteleşmesi” konusunu yazdım. 1999 senesinde yazdığım kitabın adı Çeteleşme idi. Bu kitabımda küreselleşmeci Siyonist yapılanmanın köklerine inmek olanağını buldum. Bu oluşumda bulunan bireyleri ve işbirlikçilerine ismen ulaştım. Bir kısmını açıkladım.

2004-2009 senelerında “ABD derin devleti”ni ve örgütlerini çözmeye çalışan kitaplar yayımladım. “Küresel Çete, Bohemian Club, Mont Pelerin, Derin Devlet, Kontrgerilla Düzeni ve Küreselleşmenin Şifresi diye. Sonuçta tepesinde Rockefeller ailesinin olduğu ve Rotschild ailesinin de söz sahibi olduğu bir gizli örgütlenmenin Anglosakson temelinde “Çokuluslu şirketler”in söz sahibi olduğu bir dünyayı 1920 senesinden beri şekillendirmeye çalıştıklarını saptadım ve yazdım. Kuşkusuz emperyalistler “dünya egemenliği” hayalini gerçekleştirmek için yandaşlarını da seçerler. Kapitalizm, kapital birikimi olan sömürgeci ülkelerin çıkarlarına hizmet eden bir düzendir. Diğer ülkeler “serbest piyasa”cılıkla fakat emperyalizmin değirmenine su taşıyabilirler… Ama her ülkede bu işlevi yapan işbirlikçi bulunması kolay olduğu için ABD, 1954 senesinden beri seçtiği bireyleri, denetim altına aldığı medyayla parlatıp bize seçtiriyor. Küresel piramidin tepesinde işadamları var, onların altında politik önderler, dışişleri bakanları, merkez bankası müdürleri, akademisyenler ve medya mensupları yer alıyor. Bu oluşumda bulunanları sürekli olarak açıklıyorum. Bu kitapta da bulacaksınızdır. Bilhassa 11 Eylül Baskını’nı bahane eden ABD, ülkeler arası tüm kaideleri takmaksızın İslam ülkelerinin sahip olduğu yeraltı değerlerine el koyup, İslam’ı ılımlaştırmakla da yetinmeyip Hıristiyanlaşmaya vardırmayı 3. milenyum hedefi olarak önüne koyduğu bir zamanda “NATO’nun Libya’da ne işi var?” demenin tam zamanı olduğunu düşünüyorum. “Arap Baharı”, ABD’nin BOP’una olağanüstü boyutta katkı veren “karşıdevrimci” bir zaman olarak sürdürülüyor. Arkasında ABD, Almanya, İngiltere, Kanada, Avusturya, Fransa, Danimarka, İspanya ve İsveç‘in olduğu 30 yıldan beri faaliyet gösteren Siyonist tandanslı C.C.C.

ve W.H.S. kuruluşlarınca denetlenen “hacker”lar örgütü ve “sosyal ağlar” aracılığıyla ABD, hem “Haçlı Savaşları”nı hem de “2’nci sömürgecilik süreci”ni risk almadan, müttefiklerini kendine ortak ederek sürdürüyor. Ülkemiz de ne yazık ki bu sürece katkı veriyor. Bu kitap açıkladığım nedenlerle başlangıcında tasarladığım plana bağlı kalmaksızın, dış ve iç gündem son güne kadar izlenilerek yazıldığı için kokteyl bir kitap oldu. Geçmişten geleceğe değişik konulara yer verdim. Diğer kitaplarımda olduğu gibi “Wikileaks belgeleri” ardındaki örgütleri ve bağlantılarını ilk kez açıklamak bana nasip oldu. Kitap birbirinden bağımsız bölümler halinde görünse bile “karşıdevrimci”lerin içyüzünü açıklamaya katkı verirse sevineceğim. Sıranın bize gelmesini beklemeden bu ülkede yaşayan bütün halklar dışarıdan beslenen işbirlikçilerin dolduruşuna gelmeden bütünlüğümüze sahip çıkmalıdır diye düşünüyorum. Bu düşüncemin altını kitapta doldurmaya çalışıyorum. Bir Don Kişot gibi “küresel hıyaneti” karşıma alırken aklıma, çalışma azmime, kültür birikimime, bağımsızlığıma, tecrübelerime ve amatör ruhumdan güç aldım. Lakin savlarımı ispatlamak için hemen hemen 850 kaynak ve açıklamaya yer verdim. Bu kadar dip notun okuyucuları sıkacağını biliyorum. Bu nedenle ilk kez kitabı dipnotlarına bakmaksızın okumanızı öneririm.

Beğeninizi kazanırsa ikinci kez okuduğunuzda kaynakçaya bakılmasını öneriyorum. Bu kitapta bulunan konuların senelerca ülkemin gündeminde kalacağını biliyorum. Beni izleyecek yazarların işini kolaylaştırmak için, tüm kaynakları açıkladım. Hakkı teslim eden saygın yazarlar gönderme yaparlar. Saptadığım kadarıyla, daha yaşarken hemen hemen 140 iç ve dış kaynaklı kitapta bana gönderme yapıldı. Google’e girip “talatturhan” yazarsanız benimle alakalı lehte ve aleyhte yüzlerce konuya varabilirsiniz. Bunun gibi web siteme (www.talatturhan.com) girip tüm yazdıklarımı, etkinliklerimi gözlemleyebilirsiniz. Tüm amacım düşüncelerimi halkımla paylaşmak G. Soros ve H. Kissinger’ın düzeninden yararlananlara söylenecek sözümüz yok… 1986 senesinden beri sağlık poblemleriyla boğuşuyorum. Bu zamanda özellikle yeğenim Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay’ın olağanüstü katkıları aracılığıyla yaşamımı sürdürebildim.

Son zamanda kanser nasıl tedavi edileceğinde Şişhane’deki T.C. İstanbul Bilim Üniversitesi Onkoloji Merkezi’nde Prof. Dr. Reyhan Küçükkaya ve Uz. Dr. Fehmi Hindilerden ve tüm çalışanların üstün çabaları olmasaydı, bu kitap yazılamazdı. Kendilerine teşekkür borçluyum. Ustalık eserimi yazdım diye bir iddiam yok. 87 yaşımda kanserle boğuşurken fakat bu kadar yazabildim. Bugüne kadar bir çok yayıneviyle çalışmak zorunda kaldım. Onlara katkıları için teşekkür ederim. Lakin ilişkimi kestiğim günden bu yana telif ödemeyen yayınevleri 1992’li senelerda ve 2000’li senelerda yayımlanan kitaplarımı bir çok internet sitesinde satıp kâr sağlamaya sürdürmektelar. 2004 senesinden bu yana birlikte çalıştığım yayıneviyle de zorunlu nedenlerle ilişkimi kestim. Bundan sonra kitaplarımı basıp, internet sitelerinde satmaya devam ederlerse yasal haklarımı kullanmak zorunda kalacağımı bildirmek istiyorum.

Bu kitabın hazırlanmasında bana her manada teknik yardım yapan torunum Bora ile dostlarımı sevgiyle anıyorum. Destek Yayınevi’ne de bu kitaba katkıları için teşekkür ediyorum. Hoşça kalınız. Talat Turhan 8 Mayıs 2011

Talat Turhan – Küresel İhanetin İçyüzü ve Arap Baharı PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu