Roman Kitapları

Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi PDF indir

Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi PDF indir, e-kitap sitemizde Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yalçın Arzuoğlu tarafından kaleme alınan Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi kitabı 221 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi kitabını 9786056980190 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi kitap özeti, Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi pdf oku, Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi yandex, Yalçın Arzuoğlu e-kitap pdf, Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi PDF Drive, Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi PDF Oku

Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi Kısa Özet

Bu kitapta mitoloji ile tarihin nasıl birleştiğini okuyacaksınız. Mitolojiyi pek önemsemeyiz. Halbuki mitoloji insanlık tarihinin bilinmesi gereken en mühim kaynağıdır.

…Tanrıların kavgaları farklı olur tabii. Zeus’un fırlattığı senedirımlar ışık seli gibi inerdi Erkiyas’ın tepesine. Çok büyük fırtınalar gördüm ama Zeus’un Erkiyas’a fırlattığı senedirımlar gibi ışık fırtınası görmedim. Yerden göğe doğru yükselmiş çok büyük ağaçlar gördüm ama gökten aşağı sarkan ateş olmuş ışık ağacı görmedim. Görüntüsü o kadar güzeldi ki, insan doyamıyordu seyrine ama yere indiğinde yakıyor, kavuruyordu değdiği yeri, her şeyi öldürüyordu…

…İlk dersimiz madde ve mana

Tanrıça Anu başladı anlatmaya; *Dünya kurulduğundan bu güne ve bu günden ömrünün biteceği son güne kadar eğitimin iki sihirli kelimesi olacak. Tüm dünyayı ve evreni bu iki kelimeyle açıklayabilirsin. İlimin ve bilginin tüm kapıları bu iki kelimeyle açılır. Eğitimimiz boyunca bu iki kelimenin anlamı üzerinde duracağız, bunun dışına çıkmayacağız. Evrenin nasıl yaratıldığını çok iyi bilmelisin. -Yaradan ibretlik bir evren yaratmış ama biz onu, insanın yaradılışındaki ahlaki olmayan hikayelerle hayretlik duruma düşürdük- diyeceksin.

….Güzel atları Kapadokya’ya getiren Epona, atlardan birinin katır doğurduğunu görünce Teşup`a küsmüş, Kapadokya’yı terk etmiş.

Katırlar da, kendilerini kabul etmeyen Epona’ya küsmüşler, tanrıçalıktan reddetmişler. Ne eşekleri baba, ne de atları ana kabul etmişler. O gün bu gündür, düz ovada katıra pek rastlanmaz. Dağda çalışırlar daha çok…

…Mavi üzüm getirmemişti, şarap Tanrısı Dionysos. *Neden mavi üzüm getirmedin* diye sorar Teşup. *Gök Tanrısı izin vermedi* der Dionysos. *Ben aslında maviyi de getirecektim. Neden izin vermediğini sen de sor* der Teşup’a. Teşup, göğe bakar ve Gök Tanrısına *Neden mavi üzüme izin vermediniz?* diye sorar….

…Kapadokya’da barış şenlikleri varmış. Kapadokya Krallarından 3. Hattuşili ile Mısır Firavunu 2. Ramses içinde yapılan Dünyanın ilk yazılı anlaşması olan Kadeş Antlaşması’nın kutlamaları yapılmaktaymış. İşte, ilk barış güvercinleri bu kutlamalar sırasında uçurulmuş…

Tanrıların Elinin Değdiği Kapadokya’nın Mitolojik Hikayesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu