Felsefe Kitapları

Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik PDF indir

Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik PDF indir, e-kitap sitemizde Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Osho (Bhagwan Shree Rajneesh) tarafından kaleme alınan Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik kitabı 96 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik kitabını 9789754683875 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik kitap özeti, Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik pdf oku, Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik yandex, Osho (Bhagwan Shree Rajneesh) e-kitap pdf, Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik PDF Drive, Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik PDF Oku

Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik Kısa Özet

*Tanrı, menşe ve öz itibariyle bir ‘akıl nesnesi’ değildir, onu bu hale, ardındanki kuşakların akılsızlığı veya aklı getirmiştir. O, spekülasyonun, felsefenin nesnesi veya ürünü de değildir, çünkü ortada halen filozoflar yokken tanrılar vardı ve evrenin nedenleri, ateşten veya sudan veya hatta hiçlikten meydana gelişi hususunda saçmalamak kimsenin aklına gelmediği zaman da onlar vardı. Tanrı, aslında bir talebin, dileğin nesnesidir; o, talep edildiği, içten arzu edildiği, istendiği için, dizayn edilmiş, düşünülmüş, inanılmış bir varlıktır. Gözün özüne denk düşen bir varlık olarak, ışığın yalnızca göz için gerekli bir nesne olması gibi, tanrı da yalnızca genelde bir talebin nesnesidir, çünkü tanrıların doğası insani dileklerin doğasına denk düşer.*

– Ludwig Feuerbach

Daha önce Hıristiyanlığın Özü ve Geleceğin Felsefesi adlı kitaplarını paylaştığımız L. Feuerbach’a göre teolojinin hakiki anlamı antropolojidir ve din, insan ruhunun rüyasıdır. Ama biz rüyada da olsak hiçlikte veya gökyüzünde değil, yeryüzünde yani gerçeklik diyarında bulunuruz. Hıristiyanlığın Özü’nde bu düşüncenin temellerini atan Feuerbach, Tanrıların Doğuşu’nda ise klasik, İbrani ve Hıristiyan antikçağ metinlerine yoğun referanslar yaparak bu düşüncesini çözümleme yoluna gidiyor.

Tantra, Spiritüellik ve Cinsellik PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu