Tarih Kitapları

Tarafgir Sayılar PDF indir

Tarafgir Sayılar PDF indir, e-kitap sitemizde Tarafgir Sayılar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sanne Blauw tarafından kaleme alınan Tarafgir Sayılar kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tarafgir Sayılar kitabını 9786052393161 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tarafgir Sayılar kitap özeti, Tarafgir Sayılar pdf oku, Tarafgir Sayılar yandex, Sanne Blauw e-kitap pdf, Tarafgir Sayılar PDF Drive, Tarafgir Sayılar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tarafgir Sayılar PDF Oku

Tarafgir Sayılar Kısa Özet

Hayatımızın hemen her alanını kontrol eden nedir? Bu sorunun ilk akla gelen cevabı olabileceken sayılar olmayacaktır, halbuki okulda nasıl bir öğrenci olduğumuzdan işyerindeki satış sayılarımızın değerlendirilmesine, seçim tahminlerinden ekonomik krizin etkilerine uzanan çok çeşitli konularda bir şeyler söyler sayılar. Peki bu değerlendirme ve gerçeklikler ne kadar doğrudur? Sahi sayılar her zaman nesnel midir? Sayıların temsil ettiği hikâyelere, enteresan bir biçimde bu durumun medya, politikacılar ve iş insanları tarafından çok fazla unutulmasına yahut kendi çıkarları için kullanmalarına bakarsak pek de öyle olmadığını görürüz.

Sanne Blauw, Tarafgir Sayılar’da keyifli bir dille, tarihsel örnekler üzerinden, sayılarla olan ilişkimizi masaya yatırarak yönlendirilmiş algılarımıza ayna tutuyor. Eski çağ tacirinin arpa hesabından İngiltere’deki her bireyin mülkünü kayıt altına almak isteyen Fatih William’a, Kırım Savaşı zamanı Üsküdar sırtlarındaki hastanede asker ölümlerini dert edinip ilk grafikleri keşfeden ve bilmeden belki de tarihin ilk büyük veri dalgasını başlatan başhemşire Florence Nightingale’e uzanan enteresan ve düşündürücü bir yolculuk. Pandemiyle yaşamımıza giren günlük istatistiklerden IQ, sigara, kanser gibi daha uzun vadeli araştırmalara kadar sayılara nasıl daha şüpheci yaklaşabileceğimize dair öneriler sunan bir rehber.

Tarafgir Sayılar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu