Tarih Kitapları

Tarih Bibliyografyası PDF indir

Tarih Bibliyografyası PDF indir, e-kitap sitemizde Tarih Bibliyografyası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nahide Şimşir tarafından kaleme alınan Tarih Bibliyografyası kitabı 159 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tarih Bibliyografyası kitabını 9786059444378 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tarih Bibliyografyası kitap özeti, Tarih Bibliyografyası pdf oku, Tarih Bibliyografyası yandex, Nahide Şimşir e-kitap pdf, Tarih Bibliyografyası PDF Drive, Tarih Bibliyografyası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tarih Bibliyografyası PDF Oku

Tarih Bibliyografyası Kısa Özet

Elinizdeki kitap özellikle Tarih bölümüne yeni başlayan öğrencilere, tarih ile alakalı genel bibliyografya ve başlıca kütüphaneler ile ilgili bilgi vermek üzere dizayn edilmiştır. Bibliyoğrafya ilminden kısaca bahsedildikten sonra, Türkiye ve Yurt dışında genelde Türkoloji başlığı altında toplayabileceğimiz bibliyografik eserler ve Türkolojiye hizmet eden, bireylerin kısa biyografilerine yer verilmiştir.

Bilhassa Ankara Milli Kütüphane’nin hazırlamış olduğu bibliyografik eserler ile Tarih Yayınları Bibliyografyası …vb. adı altında Türkiye’de yayınlanmış olan bibliyografik eserler ile Index Islamicus, Turkologische Anzeiger … gibi yurt dışındaki bibliyografik eserler tanıtılmış ve nasıl kullanılacakları ile ilgili bilgi verilmiştir.

Çağımızın her şeyi internette olduğu algısına karşın, internet  çağından evvel hazırlanmış bibliyografyalara özel bir yer verilmek suretiyle, internetin bunun yanında öğrencinin kütüphanelere yönelmesi ve orada bulunan büyük bilgi hafızamızı öğrenip, kullanmasının sağlanmaya hedeflenmiştir.

Tarih Bibliyografyası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu