Siyaset Kitapları

Tarihselciliğin Sefaleti PDF indir

Tarihselciliğin Sefaleti PDF indir, e-kitap sitemizde Tarihselciliğin Sefaleti kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Karl R. Popper tarafından kaleme alınan Tarihselciliğin Sefaleti kitabı 194 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tarihselciliğin Sefaleti kitabını 9786057494573 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tarihselciliğin Sefaleti kitap özeti, Tarihselciliğin Sefaleti pdf oku, Tarihselciliğin Sefaleti yandex, Karl R. Popper e-kitap pdf, Tarihselciliğin Sefaleti PDF Drive, Tarihselciliğin Sefaleti Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tarihselciliğin Sefaleti PDF Oku

Tarihselciliğin Sefaleti Kısa Özet

Bilim ve toplum felsefesi alanlarının büyük filozofu Karl Popper`ın Tarihselciliğin Sefaleti adlı eseri, her iki felsefe disiplininin de problemlerini kendi kavşağında buluşturan çarpıcı bir kitaptır. Filozofun gerek Açık Toplum ve Düşmanları gerekse Bilimsel Araştırmanın Mantığı adlı eserleri, daha esaslı bir probleme ışık tutmak üzere bu kitapta bir araya gelmişlerdir.
 
Sosyal bilimlerin tabiat bilimlerine indirgenip indirgenmeyeceği sorununin tartışıldığı eser, daha temelde “tarihin bilimsel metotlarla tahmin edilebilir yasaları” olduğuna inanan toplum felsefelerinin bilimsellik iddialarını çürütmek istemektedir.
 
Bilim ve sosyal bilim ilişkilerinin incelendiği kitap boyunca merkezî kavram “tarih”tir. Lakin sefaleti öne sürülen asıl fikir “tarihsel” yöntem değil, tarihin modern ve tehlikeli bir kavranışı olan *tarihselci” düşünce tavrıdır.
 
Popper, tarihteki değişmez ve önceden kestirilebilir kanunların bu etkileyici eleştirisini tüm *tarihsel kaderin amansız kanunlarındaki faşist ve komünist inançların kurbanı olmuşlara* ithaf etmiştir.

Kısa ve etkileyici biçimde yazılmış bu eser; okurlara, entelektüellere ve politika yapıcılara nesiller boyunca ilham kaynağı olmuştur. İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana sosyal bilimler alanında yazılmış en mühim kitaplardan biri olarak kabul gören Tarihselciliğin Sefaleti, bu büyük düşünürün fikirlerini anlama yolunda ışık tutuyor.

Tarihselciliğin Sefaleti PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu