Tarih Kitapları

Tarihte Araplar PDF indir

Tarihte Araplar PDF indir, e-kitap sitemizde Tarihte Araplar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Bernard Lewis tarafından kaleme alınan Tarihte Araplar kitabı 240 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tarihte Araplar kitabını 9786052996805 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tarihte Araplar kitap özeti, Tarihte Araplar pdf oku, Tarihte Araplar yandex, Bernard Lewis e-kitap pdf, Tarihte Araplar PDF Drive, Tarihte Araplar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tarihte Araplar PDF Oku

Tarihte Araplar Kısa Özet

Araplar kimlerdir ve tarihteki yerleri ne olmuştur? 

Orta Doğu ve Araplar üzerine çalışan dünyanın en mühim tarihçisi Bernard Lewis, İslam öncesi zamandan günümüze Arapların başarılarını, devletlerini ve dünya sahnesinde aldıkları yeri artık klasikleşmiş bu eserde inceliyor. Bernard Lewis, İslam’ın doğuşunu ve bir Arap krallığını İslam İmparatorluğu’na dönüştüren siyasi, dinî ve toplumsal gelişmeleri özlü ve okunaklı bir biçimde değerlendiriyor. Orta Doğu’da yaşanan güncel olaylara da değindiği bu eserinde Arap Dünyası’nı şekillendiren dâhili ve harici kuvvetleri anlatıyor. Batılı icatların ve kurumların eski yapıları ve gelenekleri parçaladığını, her Arabı etkileyerek bugün bile toplumsal, siyasi ve kültürel yenilikler istemesine yol açtığını anlatıyor. 

İsabetli ve ilgi çekici anlatımıyla dünyanın bir çok ülkesinde defalarca basılan bu eşsiz ve saygıdeğer eser, Orta Doğu ile Arapların tarihini anlamak için elzemdir. 

Geçmişe ışık tutarak günümüzü ve geleceği daha net bir biçimde görmemizi sağlayan bir şaheser. 

Tarihte Araplar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu