Araştırma Kitapları

Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği PDF indir

Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği PDF indir, e-kitap sitemizde Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İ. Hakkı İnan tarafından kaleme alınan Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği kitabı 415 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği kitabını 9786055729677 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği kitap özeti, Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği pdf oku, Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği yandex, İ. Hakkı İnan e-kitap pdf, Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği PDF Drive, Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği PDF Oku

Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği Kısa Özet

Bu kitabın amacı, Ziraat Fakültelerinde *Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği* dersini alan lisans öğrencilerine temel bilgiler vermektedir. Bunun yanında; kitapta tarım ekonomistleri, ziraat mühendisleri, çiftçiler, kısaca ekonomi biliminin temel ilke ve kavramlarını tercih ederek tarımsal problemlere çözüm arayanlara yararlı olabilecek bilgiler de bulunmaktadır.

Kitapta yer verilen bilgilerin öğrencilere ve konuya ilgi duyanlara ışık tutacak nitelikte ve uygulamalı olmasına dikkat edilmiştir. Konuları daha iyi anlayabilmek ve kitaptan daha iyi yararlanabilmek için ekonominin temel ilke ve kavramlarını bilmek gerekir. Bu nedenle öğrencilerin bu derste önce *Ekonomi* dersini almaları iyi olur.

Kitapta işlenen başlıca konular; Tarım Ekonomisinin tanımı, kısa tarihi, tarımsal ekonomik problemlere yaklaşım metotları, tarımsal üretim sektörünün özellikleri, tarımın Türkiye ekonomisine katkısı, tarımsal üretim ekonomisi, doğal kaynaklar ekonomisi ve değer biçme, tarım ve uluslar arası tarım politikası, tarımsal üretim etkenleri, tarımsal finansman ve sermaye, tarımsal işletme yönetimi ve analizi, tarımsal pazarlama ve tarımsal kooperatifçiliktir. Bu kitap 13 bölümden buluşmaktedir.

Tarım Ekonomisi ve İşletmeciliği PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu