Ekonomi Kitapları

Tarım Ekonomisi ve Politikası PDF indir

Tarım Ekonomisi ve Politikası PDF indir, e-kitap sitemizde Tarım Ekonomisi ve Politikası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Arslan Zafer Gürler tarafından kaleme alınan Tarım Ekonomisi ve Politikası kitabı 616 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tarım Ekonomisi ve Politikası kitabını 9786053203919 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tarım Ekonomisi ve Politikası kitap özeti, Tarım Ekonomisi ve Politikası pdf oku, Tarım Ekonomisi ve Politikası yandex, Arslan Zafer Gürler e-kitap pdf, Tarım Ekonomisi ve Politikası PDF Drive, Tarım Ekonomisi ve Politikası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tarım Ekonomisi ve Politikası PDF Oku

Tarım Ekonomisi ve Politikası Kısa Özet

Tarım Ekonomisi ve Politikası, bir ders kitabı olmanın ötesinde, tarım ekonomisine ilgi duyan her okuyucunun yararlanabileceği bir başvuru kaynağıdır. Eser, genel yapısıyla, tarım ekonomisi ile alakalı konulara güncel ve geniş bir perspektiften bakmaktadır.

Ülkemizde, akademik ilerleme uğraşısı veren genç akademisyenler, genelde tarım ekonomisinin çeşitli disiplinlere dağılmış bilgilerine ulaşmak için çok değişik literatür içinde çaresiz kalmaktadır. Bilhassa yerli literatüre dayanan sınırlı kaynaktaki bilgiler ise genelde kalitatif yaklaşımlara yer vermektedir. *Tarım Ekonomisi ve Politikası* kitabı ile bu açığın ortadan kaldırılması amaçlanmıştır. Eser, kısmen tarım ekonomisi derslerinde, bir öğretim dönemini içeren ders kitabı olarak kullanılabileceği gibi, akademik aşamalarda, hemen her konuyu kapsayan yapısıyla yönlendirici bir görev de üstlenmiştir.

Bilgi dünyası enerjik bir hızla ilerlerken, bilgi kaynaklarının durağanlığı genç araştırmacıları yeterince motive etmeyecektir. Dolayısıyla, kantitatif yönü ağır basan Tarım Ekonomisi ve Politikası, içinde bir çok konuya yer verilirken, aşama aşama gösterilen grafiklerle, anlatımlar daha etkin hâle getirilmeye çalışılmıştır.

Üretici toprağa tohum atarken *kurda, kuşa ve ardından aşa* deyişini kullanır. Yani tarımsal üretim, doğadaki tüm canlı unsurları kapsar. Bu nedenle, ekolojik ekonomi yaklaşımından başlayarak tarım ekonomisinin iktisadi doktrinler içindeki yeri, tarım ekonomisi ilkeleri, üretim ekonomisi, gıda güvenliği, tarıma dayalı-bağlı işletmeler, organik tarım, tarımsal pazarlama ve politika gibi konulara da kitap içinde yer verilmiştir.

Ziraat fakültelerinin tarım ekonomisi bölümlerinde olduğu kadar, bu konuyu eğitim müfredatlarına almış tüm akademik süjelerin ve lisansüstü eğitim aşamasındaki bireylerin Tarım Ekonomisi ve Politikası kitabından etkin biçimde yararlanacaklarına inanıyorum.

Tarım Ekonomisi ve Politikası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu