Teknoloji Kitapları

Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı PDF indir

Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı PDF indir, e-kitap sitemizde Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı kitabı 96 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı kitabını 9786258101102 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı kitap özeti, Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı pdf oku, Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı yandex, Kolektif e-kitap pdf, Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı PDF Drive, Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı PDF Oku

Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı Kısa Özet

Dünya Çevre ve Kalkınma Komisyonu`nun 1987 senesinde Ortak Geleceğimiz raporunda resmi olarak ilk defa sürdürülebilirlik kavramının kullanılmasının ardından, kavram çok fazla gündeme gelen konulardan biri olmuştur.

Sürdürülebilirlik kavramı ekoloji ve çevre poblemleri üzerine yoğunlukla kullanılan bir kavram olmasına rağmen; şimdilerde ekonomik ve sosyal problemlere yönelik farkındalığın artırılması, mevcut durumun iyileştirilmesi yahut poblemlerin çözülmesine yönelik de kullanılmaktadır. Bir eylemin sürdürülebilir olması şimdilerde son derece önem arz etmektedir. Küresel ekonomik ve ekolojik krizlerin meydana gelmesiyle karmaşık bir dünya düzeni oluşmaya başlamıştır.

Küresel ısınma, karbon emisyonunun artması, enerji maliyetlerinde yaşanan artışlar, dünya nüfusundaki artışa bağlı yaşanan sorunlar, tarımda yoğun girdi kullanımına dayalı üretim, salgın hastalıklar neticesinde gıda arz zincirinde yaşanan problemler, toprakların biyolojik yapısının bozulmasına bağlı olarak verim azalışlarının meydana gelmesi sürdürülebilirliği tehdit eden unsurlardır.

Tarım İşletmelerinde Sürdürülebilirlik Yaklaşımları ve Araştırmaları Çalıştayı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu