Teknoloji Kitapları

Tekne Mekaniği El Kitabı PDF indir

Tekne Mekaniği El Kitabı PDF indir, e-kitap sitemizde Tekne Mekaniği El Kitabı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Dave Gerr tarafından kaleme alınan Tekne Mekaniği El Kitabı kitabı 448 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Tekne Mekaniği El Kitabı kitabını 9786056350818 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tekne Mekaniği El Kitabı kitap özeti, Tekne Mekaniği El Kitabı pdf oku, Tekne Mekaniği El Kitabı yandex, Dave Gerr e-kitap pdf, Tekne Mekaniği El Kitabı PDF Drive, Tekne Mekaniği El Kitabı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tekne Mekaniği El Kitabı PDF Oku

Tekne Mekaniği El Kitabı Kısa Özet

Deniz kütüphanemizin eksiklerini tamamlamaya çalışan Amatör Denizcilik Federasyonu (ADF) Yayınları’nın 15. kitabı olan Tekne Mekaniği Elkitabı (Dave Gerr /çev. Doğan Çelen) dünya çapında bölgesindeki en mühim kitaplardan biri, belki de birincisi. Kitap literatürde, teknelerdeki sistemleri kullanışlı ve doğru hale getirmek için yazılmış ilk rehber kitap ünvanını da taşıyor.

Tekne Mekaniği Elkitabı, yeni bir tekneye mekanik sistemleri tasarlayan, yerleştiren, mevcut bir tekneyi yenileyen yahut kullanılmasını güvenli hale getirmekle görevli herkes (tekne sahipleri, tekne almayı düşleyenler, teknesini yapanlar yahut tekne üreticileri, yat ve tekne tasarımcıları, deniz mekanisyenleri, yat sigorta şirketleri ve eksperleri) için bulunmaz bir rehber.

Dave Gerr, kitapta, pervane, şaft/yakıt/egzoz/dümen/ havalandırma, iklimlendirme ve ısıtma/yangın söndürme/sintine ve su tesisatı/ tekne tuvaletleri/demir ve demirleme gibi belli başlı tüm sistemler için tasarım ve montaj yönünden rehberlik ediyor, standartlar hususunda ayağı yere basan yorumlar getiriyor. Misal verilecek olursa pervane somunlarının %99’unun yanlış takıldığını dile getiriyor. Mevcut standartları sorguluyor, tartışıyor, açıklıyor ve formüle ediyor. Okuyucuyu, bir çok ürün ve malzeme ile ilgili bilgilendiriyor, dikkat edilmezse bedeli pahalı ödenebilecek ayrıntılardan söz ediyor, sistematik ve kapsamlı yeni gelişmeler, formüller sunuyor.

Tekne Mekaniği Elkitabı, içindeki 369 şekil, 80 tablo ve 74 formülle, tekne mekaniği alanında kapsam yönünden hemen hemen hiçbir şeyi açıkta ve yanıtsız bırakmıyor. İşini ciddiye alan tüm denizcilerin, denize ve teknesine önem veren tekne sahiplerinin bir tane Tekne Mekaniği Elkitabı’na sahip olmaları gerektiğine inanıyoruz.

Tekne Mekaniği El Kitabı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu