Teknoloji Kitapları

Telomeraz Devrimi PDF indir

Telomeraz Devrimi PDF indir, e-kitap sitemizde Telomeraz Devrimi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Michael Fossel tarafından kaleme alınan Telomeraz Devrimi kitabı 280 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Telomeraz Devrimi kitabını 9786050209082 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Telomeraz Devrimi kitap özeti, Telomeraz Devrimi pdf oku, Telomeraz Devrimi yandex, Michael Fossel e-kitap pdf, Telomeraz Devrimi PDF Drive, Telomeraz Devrimi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Telomeraz Devrimi PDF Oku

Telomeraz Devrimi Kısa Özet

Telomeraz Devrimi

Bilimsel bir atılımın eşiğindeyiz. Yaşlanmanın arkasında yatan biyolojik mekanizmanın nasıl işlediği anlaşıldı. Yaşlanmayı durdurmak için ne yapacağımızı artık bilinmekte.
Bir vücut hücresi bölündüğünde telomerler yani kromozomların uç kısımları kısalır. Telomer kısaldıkça hücrenin kendi moleküllerini onarma kabiliyeti azalır ve vücut hücreleri 40 ila 60 kez bölündükten sonra bölünme yetisini kaybeder, yani yaşlanır. İnsanın yaşlanması da vücudundaki trilyonlarca hücrenin yaşlanmasının sonucudur. Ama vücut hücrelerinin aksine üreme hücreleri ve kök hücreler yaşlanmaz, sonsuza dek bölünebilirler, çünkü telomeraz denen enzimi üretirler ve bu enzim de kısalan telomerleri tekrar uzatır, böylece hücrenin genç kalmasını sağlar.  
Telomeraz Devrimi, insan ömrünün uzatılmasında, yaşlanmanın durdurulmasında ve yaşlanmaya bağlı hastalıkların nasıl tedavi edileceğinde telomerazın nasıl kullanılacağını açıklıyor. 
Telomeraz Devrimi’nde, Amin Maalouf’un Empedokles’in Dostları adlı kitabında kurguladığı heyecan verici ütopyanın bilimsel dayanaklarını bulacaksınız. 
***
“Bu kitap, nasıl yaşlandığımızı ve yaşlanmayı birkaç yıl içinde nasıl evcilleştireceğimizi anlamak için etkili ve bilinmesi kolay bir kılavuz niteliğinde.”
— Giacinto Libertini, İtalyan Evrimsel Biyoloji Derneği üyesi

Telomeraz Devrimi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu