Sağlık Kitapları

Tembellik Hakkı PDF indir

Tembellik Hakkı PDF indir, e-kitap sitemizde Tembellik Hakkı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Paul Lafargue tarafından kaleme alınan Tembellik Hakkı kitabı 80 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Tembellik Hakkı kitabını 9786051710655 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Tembellik Hakkı kitap özeti, Tembellik Hakkı pdf oku, Tembellik Hakkı yandex, Paul Lafargue e-kitap pdf, Tembellik Hakkı PDF Drive, Tembellik Hakkı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Tembellik Hakkı PDF Oku

Tembellik Hakkı Kısa Özet

Marksist düşünür Paul Lafargue’ın 1880 senesinde yazdığı bu deneme, aşırı çalışma karşısında işçi sınıfının sefaletini gözler önüne çıkarıyor. Aynı zamanda işçinin emeğini sömürmekten vazgeçmeyen, din adamları ve burjuvalarla işbirliği yapan kapitalizmin de kuvvetli bir eleştirisini yapıyor.

Proletaryanın insanca yaşamak için Tembellik Hakkı’ndan gelen gücünü tercih ederek çalışma aşkından kurtulup çalışmayı aşması, çalışmaktan özgürleşip kendisine ait boş zaman yaratması gerektiğini söyleyen Lafargue, aylaklığı değil, yaşamın ta kendisini övüyor. Yaşamı bitmez tükenmez mesai saatleri içinde heba olanları, kapitalist üretimin çalışmaveyayalı sisteminin karşısında durmaveyavet ediyor. Tembellik Hakkı talebinin özgürleştirici potansiyelini –şimdilerde daha bir acil olarak– görülmektediran bir metinle yüz yüzeyız.

Lenin’in, Paul ve Laura Lafargue’ın cenazesinde Rusya Sosyal Demokrat İşçi Partisi adına yaptığı konuşmanın tam metni kitabın sonunda yer almakta.

Tembellik Hakkı PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu